fbpx
Close

Dimos Dikoudis: Müürsepp oli mees, kes tegi alati nalja

-Dimos Dikoudis | Foto: Siim Semiskar

-Dimos Dikoudis | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval peetud Martin Müürsepa austamismängul “Viimane lahing” rivistus meie seni ainsa NBA palluri meeskonnas üles ka tema kunagine kamraad Dimos Dikoudis, kellel Eesti korvpalliga seoses mälestusi rohkem kui vaid läbi Müürsepa.

Martinist mõned aastad noorem ehk 42-aastane ja 208 cm pikkune Dikoudis pallis Müürsepaga aastatel 1999-2001 koos kreeka kõrgliigaklubis Ateena AEK ning hiljem hooajal 2004/05 kanti koos ka Venemaa hiiu Moskva CSKA värve. Seejuures tegi Dikoudis oma debüüdi Kreeka koondises 24. novembril 1999 just Eesti vastu.

Korvpall24.ee portaal uuris pärast mängu kreeklaselt, kui hea meelega ta oma endise meeskonnakaaslase korraldatud üritusele kohale tuli.

“Martin helistas mulle peaaegu kahe aasta eest ja ma ütlesin kohe talle, kui kuupäeva paika saab, siis ma üritan kohal olla,” ei kahelnud Dikoudis hetkegi, kas peaks Eestisse kohale tulema. “Ma arvan, et see üritus kujunes suurepäraseks. Mäng ise ja kogu see üritus selle ümber ning see tänuavaldus Martinile. See oli uskumatu. Saalis jooksid ringi mängijaid, kellel olid Euroopas pikad karjäärid ja mul oli rõõm olla selle meeskonna osa. Nautisin seda väga,” kiitis kreeklane.

Dikoudis sõnas, et on Müürseppa hinnanud kõrgelt nende esimesest kohtumisest saadik. “Esiteks oli ta suurepärane mängija ja teiseks oli ta tore kutt, kellega koos aega veeta. Hea iseloomuga, ei põhjustanud kunagi tüli. Need kolm aastat, mis me koos mängisime olid lõbusad. See oli paradiis,” vuristas Dikoudis naerulsui.

Kreeklane jätkas: “Mul on temast palju mälestusi ja ühte eredaimat on raske välja tuua. Ta on minust vanem, ja kui ma temaga esmakordselt kohtusin, siis ta üritas mind kohe õpetada. Ta tegi seda lõbusalt ning mäletan tema nalju riietusruumis ja jõusaalis. Ta oli mees, kes tegi alati nalja.”

Viimaseks hooajaks tipptasemel jäi Dikoudisel 2011/12 PAOK-i ridades ning pärast seda pole mees regulaarselt enam korvpalli mänginud. “Ma eriti ei mängi. Kreekas käin oma põlvkonna sõpradega aeg-ajalt heategevuslikel mängudel ja vahest mängime ka harrastuskorvpalli, kuid mitte väga tihti.”

Kas selleks mänguks tegid eraldi trenni ka? “Ei. Sellepärast ma ei saanudki palli korvi,” vastas Dikoudis laia naeratusega. “Aga üldiselt tuli meie meeskonnal päris hästi välja, liigutasime kenasti palli ning saime nii mõnegi ilusa korvi.”

“Praegusel hetkel tegelen Kreekas peamiselt kalapüügiga (naerab – toim.). Eks ma ikka teen füüsilist trenni ka, sest see on kord juba minu elustiil. Natuke treenin ka lapsi, sest see on nagu õnnistus, sest pole sellist survet nagu tippkorvpallis. Ei mingit videode vaatamist ja tohutult mängudeks valmistumist. Iga generatsioon peab oma teadmisi järgmisele edasi andma. Mina arvan, et kõrgel tasemel mänginud korvpallurina tuleb anda oma panus korvpallisüsteemi toimimisse. Näen, et Kreekas on mõne aasta pärast uus talentide põlvkond peale kasvamas,” lõpetas muhe eksmängumees.

scroll to top