Drelli kahekohaline punktisumma ja kolmesed ei suutnud Baunachi napist kaotusest päästa

-Henri Drell | Foto: SK Fotoart Kilian Schmitt

Henri Drelli ja Kristian Kullamäe koduklubi Baunach Young Pikes sai Saksamaa esiliigas Schalkelt napi 77:80 kaotuse.

Kohtumist hästi alustanud Baunach võitis esimese veerandi 25:20, kuid seejärel võitis Schalke teise veerandaja üheksa punktiga ning poolajale läks eestlaste koduklubi 39:43 kaotusseisus. Mängu teine pool kulges punkt-punktis ja kolmanda veerandi lõpuks suutis Baunach vahe vaid kahe punktiliseks mängida. Viimasel veerandil suurendas Schalke veidi vahet ning seda enam käest ei andnud. Viimasel minutil taaskord kahe punkti kaugusele jõudnud Baunach siiski lähemale ei jõudnud ja pidi leppima 77:80 (25:20, 14:23, 13:11, 25:26) kaotusega.

Algviisikus alustanud Henri Drell teenis rohkelt mänguaega ja viskas ligi 37 minutiga 21 punkti (kahesed 2/8, kolmesed 5/9, vabavisked 2/4), andis kolm resultatiivset söötu, võttis kaks lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ning kolm isiklikku viga. Täna pingilt sekkunud Kristian Kullamäe mängis 13,5 minutit jäi nulli peale (kahesed 0/2, kolmesed 0/3), hankis kaks lauapalli, tegi kolm pallikaotust ja ühe vea.

Baunachi resultatiivseim oli Adam Pechacek 23 punkti ja seitsme lauapalliga. Schalke parim oli Courtney Allen Belger, kes viskas 22 silma, andis viis resultatiivset söötu ja võttis kuus lauapalli.

Baunach (4-13) asub turniiritabelis eelviimasel ehk 15. kohal. Eestlaste liigahooaeg jätkub 19. jaanuaril, kui võõrsil minnakse vastamisi tabeliliidri Chemnitziga (13-3).