Siim-Sander Vene ja Gran Canaria andsid Realile lahingu, kuid pidid vastu võtma kaotuse

-Siim-Sander Vene | Foto: cbgrancanaria.net

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife läks Euroliiga 17. vooru kohtumises koduväljakul vastamisi Hispaania hiiu Real Madridiga, kes hoiab turniiritabelis Fenerbache järel 2. kohta. Tasavägisest kohtumisest väljusid võitjana külalised tulemusega 75:67 (16:15; 11:19; 25:22; 23:11).

Punktivaeselt kulgenud avapoolaja suutis marulise kodupubliku kaasaelamise toel enda kasuks pöörata Gran Canaria, lubades mullusel Euroliiga meistril visata kõigest 27 silma ning visates ise 7 punkti enam. Real oli selgelt hädas kodumeeskonna aktiivse kaitsega, tehes lausa 12 pallikaotust, millest 7 läks kirja kui Gran Canaria vaheltlõiked. Eestlase koduklubi patustas pallikaotustega samal ajal kõigest 2 korda.

Poolajapausilt tulles jätkas Gran Canaria hea hooga ning paaril puhul suudeti vahet kasvata 10-punktiliseks. Kolmanda neljandiku teisel poolel õnnestus aga Madridi klubil peamiselt Sergio Llulli eestvedamisel vahet tagasi mängida ning otsustavat veerandaega alustati kodumeeskonna neljapunktilisest eduseisust. Viimasel neljandikul tõstis Real oluliselt oma kaitsemängu kvaliteeti ning otsustavatel hetkel tabas kaks olulist kolmepunktiviset Rudy Fernandez. Gran Canaria samaväärsega enam vastata ei suutnud.

Kodumeeskonna mängu vedasid vanameistrid Eulis Baez ja Albert Oliver, kes mõlemad viskasid 12 silma. Siim-Sander Vene viibis väljakul 12 minutit, mille jooksul eestlasest ääremängijal kätt valgeks saada ei õnnestunud (kahesed 0/1, kolmesed 0/3). Vene statistikasse läks kirja veel 1 lauapall, 1 resultatiivne sööt ja 1 isiklik viga. Võitjate poolelt oli resultatiivseim 16 punkti visanud Sergio Llull.

Gran Canaria on Euroliigas kogunud 6 võitu ja 11 kaotust, mis asetab meeskonna 13. positsioonile. Eestlase koduklubi jaoks jätkub hooaeg 11. jaanuaril, mil võõrsil minnakse vastamisi Baskoniaga (7-9).