fbpx
Close

Eelmise hooaja kalevlane Lewis naaseb Ühisliiga üllataja särgis Kalevi spordihalli

-Chavaughn Lewis | Foto: Hendrik Osula, Kalev/Cramo

-Chavaughn Lewis | Foto: Hendrik Osula, Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliiga hooaega täna, võõrustades Kalevi spordihallis Krasnojarski Jenisseid. Kell 19.00 algavast mängust teeb otseülekande Kanal 12 ja Postimees.ee.

Eelmisel hooajal esimesena play-off’ist välja jäänud Jenissei on olnud seni Ühisliigas vaieldamatult suurim üllataja, kes paikneb 5 võidu ja 2 kaotusega tabelis suisa teisel kohal. Hooaega alustas Krasnojarski klubi septembri lõpus ajaloolise 80:71 võiduga tiitlikaitsja Moskva CSKA üle, hiljem on jagu saadud ka Permi Parmast, Saraatovi Avtodorist, Minski Tsmokist ja Krasnodari Lokomotiiv-Kubanist. Alla on jäädud vaid kaotuseta jätkavale Moskva oblasti Himkile ja Peterburi Zeniidile.

Jenissei mängu veab paljuski USA-Horvaatia kolmik Davion Berry, Dustin Hogue ja Tomislav Zubcic, kes viskasid avamängus CSKA vastu meeskonna 80 punktist 52 ja viimatises lahingus Kubani vastu 98 punktist 65 punkti. 28-aastane tagamängija Berry saabus Jenisseisse Kreeka kõrgliigaklubist Ateena Panioniosest, 29-aastane ja 211-sentimeetrine tsenter Zubcic Hispaaniast Manresast ja 27-aastane ääremängija Hogue Itaaliast Trentost. Kokku mängib Jenisseis hetkel seitse leegionäri: viis ameeriklast, üks horvaat ja üks serblane.

Meie jaoks on nende leegionäridest tuntuim mõistagi ekskalevlane Chauvaughn Lewis, kes tuli Jenisseisse hiljuti Nižni Novgorodist. Oma esimeses mängus Krasnodari vastu sai Lewis Jenissei eest kirja 7 punkti, 7 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget.

Jenisseid juhendab 52-aastane horvaat, varem muuhulgas nii Permi Ural Greati, Vilniuse Lietuvos Rytast, Zagrebi Cedevitat kui ka Horvaatia koondist treeninud Dražen Anzulovic, kes vahetas suvel välja meeskonna pikaaegse peatreeneri Oleg Okulovi.

Kalevi ja Jenissei omavaheliste mängude seis on viigis 6-6. Viimased neli Kalevi ja Jenissei kohtumist on lõppenud seejuurest just Eesti esiklubi triumfiga, Jenissei sai viimati võidurõõmu tunda 2017. aasta veebruaris.

Kalev läheb tänasele mängule vastu täiskoosseisus: Sander Raieste, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja, Kyle Vinales, Jonathan Holton ja Calvin Godfrey.

Kalevil on Ühisliigas selle aastanumbri sees jäänud pidada kolm mängu. Lisaks tänasele ootab meid ees veel võõrsilmäng Moskva oblasti Himkiga (8-0) ja kodumäng Moskva CSKA-ga (6-3).

scroll to top