fbpx
Close

EELVAADE | Hallerist ilma jäänud Valga-Valka üritab kaotustejadale piiri panna

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

Reedel, 12. oktoobril on OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas kavas üks kohtumine, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits üritab kodusaalis teenida tabelisse esimest võitu.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BK Ogre
12.10.2018 kell 19.00, Valga Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Suvel suure verevahetuse üle elanud Valga-Valka meeskond on alustanud kahe naaberriigi ühist liigat kolme kaotusega ning ka tiimi mängupilt on olnud neile endale ja fännidele kindlasti pettumuseks. Pärast viimatist 61:87 allajäämist Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnale tabas Valga-Valkat veel üks kaotus, kui tagamängija Egert Haller siirdus Hispaania kolmandasse liigasse.

Valga senised parimad skooritegijad on olnud vanameistri staatusesse jõudnud Timo Eichfuss keskmiselt 14,7, 24-aastane keskmängija Guntis Šipolins 14,3 ning ameeriklasest viskav tagamees Dashawn King 14 silmaga. Võistkonnana keskmiselt 70,7 punkti visanud Valga-Valka poolel on puudu jäänud tagaliiniliidrist, kuna Elvis Endzels ja Tom Kaldre on seni pigem lati alt läbi jooksnud. Halleri lahkumine sellele olukorrale kindlasti kaasa ei aita, kuigi keskmiselt 5 punktiga ei suutnud temagi eelmisele hooajale väärilist mängu näidata.

Seni vaid kodusaalis mänginud BK Ogre on tabelisse kogunud võidu ja kaks kaotust, kuid numbrite taha piiludes võib meeskond siiski rahul olla. Hooaja avamängus alistati 99:74 Pärnu Sadam, seejärel kaotati 78:93 BC Kalev/Cramole ning möödunud nädalavahetusel oldi lähedal ühe suurfavoriidi BK Ventspilsi üllatamisele – lõpuks saadi küll 92:94 kaotus.

“Kojutulekumänguks” on see Ogre tagamehele Edgars Lasenbergsile, kes mullu oli Valga-Valka üks liidritest, kuid tänavu on seni uue koduklubi eest kogunud keskmiselt 15,3 punkti ja 3,7 söötu. Varasemalt pigem pealtpanekuvõistlustelt kuulsust kogunud Kristaps Dargais on kirja saanud 15 silma ja 7 lauapalli.

scroll to top