fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo võõrustab Ühisliiga liidrit, koosseisu kohal endiselt palju küsimärke

Avatar
-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Pärast rohkem kui kuu aja pikkust pausi on Kalev/Cramot esmaspäeval 18. jaanuaril VTB Ühisliigas ootamas kodumäng. Seekord tuleb algusega kell 19 Kalevi spordihallis vastamisi minna väga tugeva meeskonnaga, VTB liiga liidri ja Euroliigas neljandat kohta hoidva Peterburi Zeniidiga. Eelmise kohtumise kaheksakesi pallinud Kalevi jaoks saab mitme põhimehe osalemine selgeks alles vahetult enne mängu.

Kalev/Cramo on sellel hooajal korra juba Zeniidiga kohtunud, kui septembrikuises mängus avaldati vastastele tugevat vastupanu ning kaotati tulemusega 83:91, sealjuures oli neli minutit enne lõppu veel seis viigis. Kalev/Cramo poolt tegi tookord väga hea etteaste Marcus Keene, kes kogus 24 punkti ja 8 resultatiivset söötu, oma parima mängu tegi ka tänaseks meeskonnast lahkunud Gabe Bealer 19 punkti ja 6 lauapalliga. Devin Thomas ja Kregor Hermet lisasid 12 punkti. Vastaste poolelt oli parim Austin Hollins 27 punktiga, tabades kaugviskeid 13/9. Billy Baron ja Mateusz Ponitka viskasid 13 punkti ning Alex Poythress kogus 12 silma ja 9 lauapalli. Mõlemad meeskonnad viskasid väga hea tabavusega kaugviskeid (46%), kuid vastased olid mäekõrguselt üle lauavõitluses (39:23).

Peterburi Zeniit on tegemas suurepärast hooaega. Hispaanlasest peatreeneri Xavi Pascuali juhtimisel on VTB liigas kogutud 10 võidu kõrvale ainult üks kaotus ning sellega ollakse liigatabelis liidrid. Viimati võideti kindlalt ka Kalev/Cramo viimaseks vastaseks olnud Saraatovi Avtodori 97:71. Ainus kaotus on detsembris saadud Lokomotiv Kubanilt. Ka Euroliigas läheb meeskonnal suurepäraselt, 12 võidu ja 6 kaotusega ollakse liigatabelis lausa neljandal kohal.

Nagu Venemaa tippklubidele omane, toetub Zeniidi mäng suuresti võõrmängijatele. Kokku on meeskonnas kaheksa välismängijat, seega kõik nad kindlasti Cramo vastu platsile joosta ei saa. Nii mänguminutid kui punktid jaotuvad mängijate vahel üsna ühtlaselt. Resultatiivseim on olnud 193 cm pikkune USA kodanikust tagamängija Austin Hollins 13,9 punktiga. Leedukast 211 cm pikkune keskmängija Arturas Gudaitis on kogunud 12,6 punkti ja 4,8 lauapalli.

Mängu ohjavad tagaliinist kindlalt 188 cm pikkune ameeriklane Billy Baron, kelle keskmiseks on olnud 11,8 punkti ja 3,8 söötu mängust ning 180 sentimeetrine kanadalane Kevin Pangos, kes on kogunud keskmiselt 10,5 punkti ja 5,9 söötu. Euroliigas on vastaste treenerid korduvalt just Pangost välja toonud kui Zeniidi “aju”, kes oma suurepärase mängujuhivaistuga vastaste kaitsemüüre laiali lammutab.

Meeskonna parim lauavõitleja on aga venelasest 205 sentimeetrine ääremängija Andrei Zubkov 5,2 lauapalliga, lisaks temalt 6 punkti mängust. Põhitegijate hulka kuulub ka 198 cm pikkune poolakast ääremängija Mateusz Ponitka, kes on kogunud 10,4 punkti, 3,7 lauapalli ja 2,3 korvisöötu.

Keerulise hooaja ja erinevate terviseprobleemidega kimpus olnud Kalev/Cramo on VTB liiga tabelis ühe võidu ja seitsme kaotusega eelviimasel ehk 12. kohal. Viimati kaotati kõigest kaheksakesi ja mitme meeskonna liidrita mängides Saraatovi Avtodorile 61:87, kus mõistetavatel põhjustel sai meeskonna jaks enne mängu lõppu otsa.

Viimase kohtumise vahele jätma pidanud mängujuht Marcus Keene on olnud sellel hooajal meeskonna parima statistikaga 22,5 punkti ja 6,8 sööduga mängu kohta. Chauvaghn Lewise arvele on kahe mänguga kogunenud 15,5 punkti, 5,5 lauapalli ja 3,5 korvisöötu. Meeskonna parim lauavõitleja on olnud samuti ainult kaks mängu kirja saanud Janari Jõesaar, kes on kogunud keskmiselt 12,5 punkti ja 9 lauapalli. Korvi all on tulemuslikult tegutsenud Maurice Kemp, kes on kogunud 12,3 punkti ja 7,3 lauapalli ning Devin Thomas, kelle arvele on jäänud 11,4 punkti ja 8 lauapalli mängust.

Tippmeeskonnale omaselt on Zeniit meeskondlikult statistikatabeli tipus või vähemalt esimeses pooles pea kõigi näitajate poolest. Liiga parim ollakse nii kauvisete (41,7%) kui ka vabavisete (82%) tabavuselt. Samuti on tehtud enim vaheltlõikeid ühe mängu kohta. Kalev on vastasest olnud parem ainult kahes kategoorias – on tehtud keskmiselt vähem isiklikke vigu ja pallikaotusi ühe mängu kohta.

Kui Saraatovi Avtodori vastu käidi mängimas kõigest kaheksakesi, siis pole endiselt kindel täiskoosseisu kokku saamine ka esmaspäevaseks kohtumiseks, kui Chavaughn Lewise, Kregor Hermeti, Marcus Keene’i, Devin Thomase, Janari Jõesaare ja Janis Kaufmanise osalemine selgub alles vahetult enne mängu.

Eestikeelsete kommentaaridega on mängust võimalik pilti näha üksnes sport.television.ee keskkonnast.

Jaanuaris on praeguste plaanide kohaselt Kalev/Cramol tulemas veel kaks VTB liiga mängu. Järgmisena plaanitakse minna Valgavenesse, et kohtuda 24. jaanuaril Minskis sealse Tsmokiga. Kodumäng on ootamas 29. jaanuaril, kui Tallinna peaks külastama Zielona Gora meeskond Poolast. Seejärel 1. veebruaril ollakse samuti koduväljakul vastamisi liiga punase laterna Krasnojarski Jenisseiga. Loodetavasti mängud toimuvad plaanitult ning Kalev/Cramo saab neis osaleda täiskoosseisus, kuna tegemist on väga oluliste ja potentsiaalselt võidetavate kohtumistega.

scroll to top
Inline
Inline