fbpx
Close

EELVAADE | Kui Kalev/Cramo jaoks on Ühisliigas üldse mõni kohustuslik võit, siis see on see!

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi naaseb VTB Ühisliigas paarinädalaselt mängupausilt, kohtudes pühapäeval kell 17.00 Kalevi spordihallis Minski Tsmokiga.

Kalev on kogunud üheksa vooru enne põhiturniiri lõppu 7 võitu ja 10 kaotust, jagades Saraatovi Avtodoriga kaheksandat kohta. Kui Donaldas Kairyse hoolealused peavad pingelist heitlust viimase play-offi koha nimel, siis 2 võidu ja 14 kaotusega Minsk mängib üksnes au ja uhkuse nimel.

Viimati kolm kuud tagasi Ühisliigas võidurõõmu maitsnud Minsk kaotas tänavuse esimese omavahelise mängu Kalevile 13. jaanuaril koduväljakul 82:95. Eesti esiklubi tsenter Arnett Moultrie kogus nimetatud kohtumises 22 punkti ja 12 lauapalli. Kalevi ja Minski omavaheliste mängude seis on liiga ajaloo kokkuvõttes veel napilt (5:4) Valgevene klubi kasuks.

Minsk vallandas pärast jaanuarikuist kaotust Kalevil oma pikaaegse peatreeneri Aleksandr Krutikovi, kuid täna on veel keeruline öelda, kas uus juhendaja Rostislav Vergun on kahe kuuga suutnud meeskonna mängupilti parandada. Minsk on nimelt seejärel kõik neli Ühisliiga kohtumist pidanud liiga tippude vastu, kust võitu oligi keeruline oodata.

Minski mängu veavad ameeriklased Jamar Abrams, D.J. Shelton ja Devon Sadler, kes koguvad kolme peale keskmiselt 47 punkti matši kohta. Neist ohtlikem on seni olnud just Abrams, kes tabab kolmepunktiviskeid suisa 50-protsendiliselt. Kalevile on eelseisev mäng aga esimene, kus Tenerifesse siirdunud Janari Jõesaart enam kasutada pole. Antud kohtumisega peaks aga selgeks saama Tony Wroteni saatus.

Pärast pühapäeva ootab Kalevit märtsis Ühisliigas ees veel kolm kohtumist, neist kaks esimest Astana ja Moskva oblasti Himki vastu peetakse samuti koduväljakul.

Optibeti spordiennustuses on Kalev/Cramo kohtumise kindel favoriit, kui Eesti klubi võidukoefitsiendiks on nende ridade kirjutamise hetkel 1,15. Minski peale raha pannes on koefitsiendiks 4,96.

Händikäpi puhul muutuvad Optibeti hinnangul meeskondade võimalused võrdseks 10,5 punkti peal. Ehk siis panustades Kalev/Cramo vähemalt 11-punktilisele võidule, on hetkel koefitsiendiks 1,86 ning Minski kuni 10-punktilist kaotust õigesti ennustades saab koefitsiendiks 1,88.

Pühapäeval saame näha, kuidas Cramo favoriidiseisusega toime tuleb. Viimane Eesti-Läti korvpalliliiga mäng lasti suurest eduseisust jalg nii sirgeks, et Tallinna Kalev/TLÜ oli võitu võtmas ning vaid lõpuminutite eriti keskendunud mäng aitas Cramol ühe punktiga mäng koju tuua.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale läbi eripakkumiste registreerida SIIN.

scroll to top