fbpx
Close

EELVAADE | Moskvast Permi sõitnud Kalev/Cramo peab võiduuima kiirelt maha raputama

-BC Kalev/Cramo algviisik ajaloolises võidumängus Moskva CSKA vastu | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-BC Kalev/Cramo algviisik ajaloolises võidumängus Moskva CSKA vastu | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Eelmises mängus suurepärase viimase veerandaja toel Moskva CSKA vastu ajaloolise võidu võtnud Kalev/Cramo jätkab oma Venemaa turneed, kui 9. ja 12. veebruaril kohtutakse kahes mängus järjest Permi Parma meeskonnaga. Jaanuaris toimuma pidanud kodumäng Permi vastu jäi ära viimasel hetkel, kui vastane oli juba Tallinnas kohal. Seetõttu lepiti kokku, et kohtumine mängitakse järele võõrsil, vahetult pärast planeeritud võõrsilmängu. Kalev/Cramo peaks ka sellele mängule minema vastu täiskoosseisus, mis on igati lootustandev, kuna kindlasti aitas CSKA vastu lõpuminutiteks värskust säilitada see, et mänguaeg jagunes kõigi üles antud 12 mehe vahel.

Permi Parma on sellel hooajal võitnud kolmeteistkümnest peetud mängust viis ning sellega paiknetakse turniiritabelis 9. kohal. Jaanuaris-veebruaris on jõutud pidada kolm kohtumist. Esmalt kaotati tulemusega 69:76 Unicsile, seejärel võideti kindlalt 86:52 Krasnojarski Jenissei meeskonda ning viimati jäädi napilt 69:72 alla Moskva Himkile. Meeskond paistab silma mängijate päritolult väga kireva koosseisuga. Leedukast peatreeneri Kazys Maksvytise käe all mängivad lisaks Venemaa palluritele kaks leedulast (Adas Juskevicius ja Eigirdas Zukauskas), üks USA passiga pallur (Lorenzo Williams), lätlane (Mareks Mejeris), poolakas (Marcel Ponitka) ja serblane (Boris Savovic).

VTB Ühisliigas on sellel hooajal tiimi parimaks skooritegijaks ja sööduandjaks olnud 193 cm pikkune tagamängija Juskevicius, kes on keskmiselt kogunud 13,8 punkti ja 4,4 resultatiivset söötu. Parimaks lauavõitlejaks on olnud teine leedukas, 204 cm pikkune ääremängija Zukauskas, kelle keskmised on olnud 9,5 punkti ja 5,2 lauapalli. Keskmiselt kahekohalise punktisummani on jõudnud veel meeskonnast tänaseks Türgi suunas lahkunud Robert Johnson, kes kogus 11,3 punkti ja 208 cm pikkune ääremängija Savovic, kes on kogunud 10,9 punkti. Äsja Zielona Gora meeskonnast Permiga liitunud tagamängija Ponitka on jõudnud pidada ühe mängu, kus ta kogus 12 punkti, tabades kaugviskeid kolmest kolm. Venemaa päritolu mängijatest on enim mänguminuteid teeninud Nikolai Žmako ja Vladimir Ivlev.

Kalev/Cramo meeskond on seni samuti pidanud 13 mängu, millest on võidetud kolm. Lisaks CSKA-le on kahel korral jõud üle käinud ka Minski Tsmoki meeskonnast. Imelises 107:102 võidumängus Moskva armeeklubi vastu tegid statistiliselt silmapaistva esituse kolm meest. Marcus Keene kogus 26 punkti, 6 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu, tabades kaugelt 12st 7. Maurice Kemp kogus 24 punkti ja 6 lauapalli, tabades lähiviskeid 10/12. Janari Jõesaar sai kokku 21 punkti tabades kaugviskeid 11st 7. Aga olulist rolli kandsid ka teised, nii meeskondlikus rünnakus kui kaitses oli väga kasulik pärast pikemat viirusepausi väljakule naasnud keskmängija Devin Thomas. Pärast vigastuste tõttu eemalolekut esmakordselt platsile saanud Chauvaughn Lewis kogus 13 mänguminutiga 11 punkti, väga tähtsa kaugviske tabas Martin Dorbek ning olulised vabavisked Rauno Nurger.

Kalevi parim korvikütt ja sööduandja on olnud Keene, kellel kirjas 20,5 punkti ja 5,7 resultatiivset söötu mängu kohta. Taas väljakule naasnud Lewise keskmisteks näitajateks on olnud 14 punkti ja 4 lauapalli. Viimati samuti hea partii teinud Kemp on kogunud 13,5 ja 7,3 lauapalli mängust. Parimaks eestlaseks on endiselt Jõesaar 12,3 punkti ja 6,3 lauapalliga mängu kohta. Parimaks lauavõitlejaks on olnud veel üks pausilt naasnud mees, keskmängija Thomas, kes kogunud 10,7 punkti ja 7,3 lauapalli.

Meeskondliku statistika poolest on meeskonnad mitmes näitajas üsna võrdsed, mõlemad on visanud keskmiselt veidi alla 80 punkti mängus ja paiknevad liiga nõrgemate lauavõitlejate seas. Korvisööte on vastased siiski jaganud rohkem. Ka visketabavus on Parmal olnud seni veidi parem, kuid Kalev/Cramo on omavahelises võrdluses teinud vähem pallikaotusi. Nii tehtud vigade kui väljameelitatud vigade kategoorias on Parma keskmine number olnud suurem. Visete blokeerimise osas on mõlemad meeskonnad pigem liiga nõrgemate hulgas. Puhtalt numbrite alusel vaadates on tegemist kahe küllalt võrdse tiimiga ning kalevlased tahavad kindlasti kahes järgmises mängus oma statistikanäitajaid paremaks timmida.

Eestikeelsete kommentaaridega näeb mõlemast mängust pilti taas sport.television.ee keskkonnast. Teisipäeval 9. veebruaril algab mäng meie aja järgi kell 16:30 ja reedel 12. veebruaril kell 16:00

Hetkel rohkem mänge Kalev/Cramol veebruarikuus plaanis ei ole, kuid Perm jääb meie korvpallihuvilistele tähtsaks paigaks ka veebruari teises pooles. Nimelt peaks sealsamas meie rahvusmeeskond pidama järgmised EM-valikturniiri mängud, praeguste plaanide kohaselt kohtutakse 19. veebruaril Itaaliaga, 21. veebruaril Venemaa koondisega ning 22. veebruaril on vastu tulemas Põhja-Makedoonia meeskond. Koondise esialgsesse 26-mehelisse koosseisu on nimetatud kuus kalevlast: Tanel Kurbas, Kregor Hermet, Rauno Nurger, Janari Jõesaar, Martin Dorbek ja Sten Sokk.

VTB Ühisliigas on järgmine mäng plaanis 1. märtsil, kui võõrsil kohtutakse Astanaga ning seejärel on kalendri järgi jäänud pidada veel ainult hulk kodumänge. Kalendrisse pole aga kantud veel edasi lükkunud võõrsilmängude kuupäevasid Zielona Gora ja Jenissei meeskondade vastu.

scroll to top