fbpx
Close

EELVAADE | Oluliselt tugevnev Kalev/Cramo jahib endiselt hooaja esimest võitu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Pärast rohkem kui kuu aja pikkust pausi on BC Kalev/Cramo meeskonnal võimalus oma oskuseid näidata VTB Ühisliigas, kui kolmapäeval, 9. detsembril võõrustatakse koduses Kalevi Spordihallis Minski Tsmoki meeskonda. Hetkel on Kalev VTB-s ainus meeskond, kes pole veel võidurõõmu maitsta saanud ning Minsk peaks olema just sobiv rivaal, kelle vastu üritada sellel kummalisel viirusest räsitud hooajal oma võiduarve avada. Loodetavasti saavad Eesti esiklubi aidata ka uued täiendused Janari Jõesaar ning Maurice Kemp.

Seni on Kalev/Cramol turniiritabelis kirjas üksnes neli kaotust, neist üks saadud väljakule minemata. Mängitud kolmest mängust oli kõige kvaliteetsem kindlasti hooaja esimene mäng, kus Euroliiga meeskonnale Peterburi Zeniidile hakati kõvasti vastu ja saadi 83:91 kaotus. Võõrsilmängust Himki ja kodukohtumisest Astana vastu pole paraku suurt midagi meeldivat meenutada. Koduliigas on Kalev/Cramo selle hooaja esitused sarnanenud Ameerika mägedele, mida ilmestavad ehk kõige paremini kaks viimast mängu. 2. detsembril võideti Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonda 110:46, kuid siis kaotati kolm päeva hiljem Pärnu Sadamale 74:79. Samuti on meeskond pidanud viimastes mängudes väljakule jooksma üsna õhukese koosseisuga, puudujaid on olnud igas mängus. On keeruline prognoosida, kuidas ollakse pärast üsna pikka pausi võimelised kohanema VTB liiga tasemega. Mitmed Kalev/Cramo kohalikud mängijad olid vahepeal hõivatud Eesti koondise juures ning said mängus Venemaaga kätt proovida meeste vastu, kellega pikalt ka VTB liigas rinda on pistetud.

Minski meeskond on sellel hooajal kogunud ühe võidu kõrvale kolm kaotust, millega asutakse turniiritabelis 13 võistkonna seas 11. kohal. Ainus võit saadi esimeses voorus liiga ühe nõrgema võistkonna Krasnojarski Jenissei üle ning seejärel kaotati kindlalt Zeniidile, Zielona Gorale, Avtodorile ning viimati CSKA-le tulemusega 60:87.

Tsmoki meeskonnas mängib paremate Valgevene korvpallurite kõrval ka kaks ameeriklast ning kaks lätlast. Meeskonna parimaks on seni olnud kohalik mängija, meiegi publikule hästi tuntud endine kalevlane Maksim Salash, kes seni kogunud 18,2 punkti, 6 lauapalli ja 2,4 söötu mängust. Leegionäridest on kõige korralikuma taustaga 32-aastane ja 188 cm pikkune tagamängija Robert Lowery, kes oma pika karjääri jooksul on jõudnud mängida näiteks Riia VEF-is, Berliini Albas, teises VTB meeskonnas Astanas ning viimati Kreeka liigas Patrases. Lowery on seni kogunud keskmiselt 10,8 punkti, 5,2 söötu ja 4,2 lauapalli mängu kohta. Perekonnanimelt veelgi tuntum on teine ameeriklane, 24-aastane ja 198 cm pikkune Kris Clyburn, kes kogunud keskmiselt 18 punkti, 3,8 lauapalli ja 2,4 söötu mängust. UNLV ülikooli lõpetanud ja esimese profihooaja Poola klubis Astoria Bydgoszcz veetnud noorest mängumehest on tuntum tema vanem vend, CSKA korvikütt Will Clyburn.

Eelkõige nimetatud kolme mehe panusele Tsmoki selle hooaja mäng ka toetub. Meie lõunanaabrid, tagamängija Toms Leimanis ja tsenter Klavs Cavars, kuuluvad pigem rollimängijate või vahetusmeeste hulka. Tähtsamatest kohalikest mängijatest võib esile tõsta veel 208 cm pikkuse veteranist keskmängija Vladimir Veremejenko, kes on oma silmapaistva karjääri jooksul mänginud mitmetes VTB klubides ning ka Saksamaa, Türgi, Kreeka ja Itaalia meistriliigades. Sellel hooajal on 36-aastane legend piirdunud 20 minuti, 5,5 punkti ja 3,3 lauapalliga mängu kohta.

Parima statistikaga Kalev/Cramo mängija senistes VTB mängudes on endiselt mängujuht Marcus Keene 19,7 punkti ja 7,7 sööduga. Tegemist on veel üsna noore mängijaga ning tasub loota, et hooaja käigus jõuab ta veel paremasse vormi ja sellega koos suudab teha ka kaaslased enda ümber paremaks. Häid esitusi on VTB-s näidanud keskmängija Devin Thomas, kes on kogunud 13,7 punkti ja 8,7 lauapalli. Ühisliigas ainult ühe mängu teha jõudnud Chavaughn Lewise saagiks jäi 18 punkti, 3 lauda ja 5 söötu. Kohalikus liigas on Lewise näitajateks olnud 12,1 punkti, 4,1 lauapalli ja 4,4 söötu mängust. VTB-s on kahekohalise punktisummani jõudnud tänavu veel Gabe Bealer (10,7 punkti ja 5,7 lauapalli) ning Kregor Hermet (10,7 punkti).

Nagu juba mainitud, siis loodetavasti saab Kalev/Cramo juba eelseisvaks kohtumiseks olulist lisajõudu Hispaaniast naasva Janari Jõesaare ja kunagi Rapla Avises mänginud Maurice Kempi näol. Kui Jõesaar ilmselt pikemalt tutvustamist ei vaja, siis 29-aastane ja 203 cm pikkune suure ääre positsioonil mängiv Kemp on pärast Rapla meeskonna Eesti meistriliiga pronksile aitamist kuulunud eelkõige eksootilisemate riikide klubidesse (Liibanon, Argentiina ja Uruguay). Üle-eelmisel hooajal oli ta Hispaania meistriliiga klubi Fuenlabrada koosseisus, kus tänavusel hooajal mängib Siim-Sander Vene.

Meeskondliku statistika poolest kumbki meeskond millegi erilisega seni veel silma paistnud pole ning ollakse pigem liiga tagumiste meeskondade seas või paremal juhul keskmikud. Kui nõrgematest külgedest rääkida, siis Minskil paistavad selleks olema pallikaotused ja visketabavus, Kalev/Cramol aga lauavõitlus ja vabavisked. Loodetavasti toob Jõesaare ja Kempi lisandumine leevendust Kalev/Cramo jaoks probleemsele lauavõitlusele.

Sellel korral koduses Kalevi Spordihallis peetav kohtumine algab 9. detsembril kell 19:00 ja pileteid saab osta eelmüügist Piletikeskuse veebikeskkonnast. Pilet tasub eelmüügist ära osta kuna kohtade arv saalis on muidugi piiratud. Eestikeelsete kommentaaridega on mängust võimalik pilti näha üksnes sport.television.ee keskkonnast, ka seal on varasemale tellijale soodsamad hinnad.

Kalendri järgi on Kalev/Cramol sellel aastal pidada veel kaks võõrsilmängu, 12. detsembril Unicsiga ja 28. detsembril Nižni Novgorodiga. Kuidas praegustes keerulistes oludes asjad tegelikult kujunevad, seda on hetkel aga raske ennustada.

scroll to top