fbpx
Close

EELVAADE | Selg vastu seina olukorras Valga-Valka võõrustab liiga autsaiderit

Dashawn King | Foto: Dace Puce/BK Valka/Valga Facebook

Dashawn King | Foto: Dace Puce/BK Valka/Valga Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse kolmapäeval, 20. veebruaril ära üks mäng, milles BC Valga-Valka/Maks&Moorits võtab vastu turniiritabeli punase laterna Jekabpils/SMScredit.lv meeskonna.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Jekabpils/SMScredit.lv
20.02.2019, kell 19:00, Valga, Valga Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Jekabpils (0-21) ja Valga-Valka (6-15) kohtusid hooaja esimeses omavahelises mängus 23. detsembril. Poolajaks oli Valga-Valka eduseis 11-punktiline ning kokkuvõttes suudeti kõik veerandajad võita, mis andis lõppskooriks 79:61. Piirilinna võistkonna poolelt oli peatamatus hoos praeguseks Venemaa esiliigasse Jekaterinburgi Urali siirdunud Stephen Brown, kes viskas 27 punkti. Kahekohalise arvu punkte lisas veel Dashawn King, kelle nimele jäi 10 silma. Jekabpilsi eest viskas samuti 27 punkti Verners Kohs ning kaksikduubli tegi Valga-Valka endine mängumees Jurjis Aleksejevs, kogudes 16 silma ja 10 lauapalli.

Valga-Valka oli 13. veebruaril vastamisi Pärnu Sadama meeskonnaga, keda tuli play-offi silmas pidades igal juhul võita. 15 sekundit enne lõpuvilet juhiti 66:63 ja Timo Eichfussil oli võimalus vabavisetest omad ka viie silmaga ette viia. Need aga ei tabanud ja hoopis Saimon Suti kaugvise viigistas seisu. Võitja selgitamiseks vajati koguni kahte lisaaega ning Pärnu sai lõpuks oma tahtmise skooriga 91:79. Kuue päeva eest oli Valga-Valka võõrsil seljatanud Läti Ülikooli 84:76. Veebruarikuu esimeses mängus tunnistati BC Kalev/Cramo 88:54 paremust.

Kuigi Valga-Valka andis Pärnu vastu viimaste sekunditega võidu käest, siis endiselt on teoreetilised võimalused alles mõlemasse play-offi pääseda. Esikaheksas lõpetada on siiski äärmiselt keeruline ülesanne, kuid vähemalt ühte Eesti klubi edestada ja koduse liiga veerandfinaalis kaasa lüüa on võimalik. Selleks tuleb esmalt Jekabpils alistada ja edasi mõnevõrra ennast ületada. Mängida on veel jäänud BK Liepaja, Tallinna Kalev/TLÜ, Tartu Ülikooli, TalTechi, Riia VEF-i ja Kalev/Cramoga. Kui viimast kahte on raske üllatada, siis ülejäänute vastu tuleks võit võtta. Lisaks loota, et Kalev/TLÜ, Tartu ja Pärnu enda järgmistes mängudes võimaikult palju libastuksid. Nii võib Valga-Valka olukorda silmas pidades määravaks saada 24. märtsi kohtumine, kui vastamisi on Kalev/TLÜ ja Pärnu.

Jekabpilsil on võiduarve avamata ja isegi teoreetilised võimalused esikaheksasse jõuda on kadunud. Keeruline on ka Läti poolel play-offi jõuda, milleks tuleb edestada vähemalt kahte Läti klubi. Lähirivaalideks on BK Liepaja ja Läti Ülikool ning neil on kirjas vastavalt 5 ja 6 võitu. Seega peaks Jekabpils seitsmest järelejäänud mängust vähemalt kuus võitma ning lootma, et Läti Ülikool tunnistab edaspidi vaid kaotuseid. Kuna Jekabpilsil seisavad ees mängud tabeliliidri BK Ventspilsi ja hetkel teisel kohal paikneva Riia VEF-iga, siis võib pigem ikkagi öelda, et meeskond tänavu play-offis kaasa ei tee.

Lynden Bernard Rose Jr on Valga-Valka suurim skooritegija, kes kahe mänguga visanud keskmiselt 17,5 punkti. Dashawn King järgneb 10,2 punktiga. Rose on kätte saanud ka 11,5 lauapalli ja Kristaps Miglinieks 4,4 lauapalli. Jurjis Aleksejevs on Jekabpilsi kasuks toonud 14,8 punkti ja 9,7 lauapalli mängu kohta. Leon Gillmore III nimel on vastavad näitajad 14,7 ning 7,1.

scroll to top