20.02.2019 | Veideman tõusis Mantova kaotusmängus üleplatsimeheks, Kotsar aitas võita lähirivaali

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Kolmapäeval tegi Rain Veideman Itaalia esiliigas tabeliliidri vastu hea esituse, kuid ei suutnud koduklubi kaotusest päästa. Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond sai olulise võidu lähirivaali üle, Hugo Erkmaa tööandja teenis teise lisaajavõidu järjest ning Merike Andersoni koduklubi lõpetas eurohooaja selge kaotusega. OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peeti üks mäng ning Saku I liigas kaks kohtumist.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga

BC Valga-Valka/Maks & Moorits (6-16) – Jekabpils/SMScredit.lv (1-21) 59:70 | TABELISEIS

Valga-Valka sai valusa kaotuse, kui jäi koduväljakul alla seni võiduta püsinud Jekabpilsile. Piirilinna resultatiivseimad olid Sade Aded Hussein ja Lynden Rose Jr, kes viskasid vastavalt 12 ja 11 punkti. Võitjate poolelt tõusis üleplatsimeheks Leon Gilmore III, kelle arvele kogunes 27 silma ja 10 lauapalli. Kaksikduubli sai kirja ka endine valgalane Jurijs Aleksejevs, kes viskas 19 punkti ja võttis 14 lauapalli.

Naiste Euroliiga

Castors Braine (1-13) – UMMC Jekaterinburg (13-1) 69:95 | TABELISEIS

Merike Andersoni koduklubi Braine pidi viimases alagrupivoorus tunnistama tabeliliidri Jekaterinburgi selget paremust. Hooaja avamängus teenitud võidu järel koguni 13 järjestikust kaotust saanud Braine jäi 8-liikmelises alagrupis viimaseks.

Anderson naiskonna koosseisu ei kuulunud. Braine’i parim oli Albina Raževa 15 punktiga, võitjate eest viskas Kayla McBride 16 silma.

NCAA

Ole Miss Rebels (18-8) – South Carolina Gamecocks (14-12) 64:79 | TABELISEIS

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina sai olulise võidu oma lähirivaali Ole Missi üle, kellega mängu eel jagati kagukonverentsi tabelis 4.-5. kohta. Põhihooaja 4. koht tagab otsepääsu konverentsi veerandfinaali.

Kotsar jooksis platsile küll algviisikus, kuid tema mänguaeg piirdus vaid 12 minutiga. Selle ajaga viskas ta kehva visketabavuse juures 2 punkti (kahesed 1/5, vabavisked 0/4), võttis 5 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 2 viga. South Carolina resultatiivseim oli 18 punkti visanud Chris Silva. Ole Missi parimad skooritegijad olid Breein Tyree ja Terence Davis, kes kogusid vastavalt 19 ning 18 punkti.

Serie A2

Mantova Pompea (9-13) – Bologna Lavoropiu Fortitudo (20-2) 60:69 | TABELISEIS

Rain Veidemani koduklubi Mantova pidi tabeliliidrilt Bologna Fortitudolt vastu võtma kaotuse. Esimese 20 minutiga vaid 25 punkti visanud Mantova tegi hea teise poolaja, kuid ei suutnud enam kaotusseisust välja tulla.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul kauem kui keegi teine – 34 minutit – ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 14 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 1/6, vabavisked 5/6). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu ja tegi 5 pallikaotust ning 4 viga. Tema takistamisel tegid vastased 6 viga. Võitjate parimana viskas Daniele Cinciarini samuti 14 punkti.

Serie B

Napoli Basket (14-8) – Rooma Luiss (14-8) 94:92 | TABELISEIS

Hugo Erkmaa koduklubi Napoli sai koduplatsil juba teise lisaajavõidu järjest ning kerkis tabelis alistatud Rooma Luissi kõrvale.

Erkmaa arvele kogunes 7 minutiga 2 punkti (kahesed 1/3), 2 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja üks viga. Napoli resultatiivseim oli 19 punkti visanud Simone Bagnoli, kaotajate poolt vastas 28 silmaga Francesco Infante.

Saku I liiga

Rapla KK/Kohila (2-16) – Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (12-6) 70:97 | TABELISEIS

Eesti Maaülikool haaras juhtohjad kohe mängu alguses ega lasknud Raplat kordagi juhtima. Võitjate parimad skooritegijad olid Gert Kaldmäe ja Egert Kevvai, kes kogusid vastavalt 23 ja 22 punkti. Rapla eest viskas Kustas Põldoja 19 punkti.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK (2-16) – Betoonimeister/Tskk/SK Nord (8-10) 66:56 | TABELISEIS

I liigas serveeris üllatuse tabelis viimasel kohal paiknenud Tartu Ülikool/Kuremaa, kes alistas tiitlikaitsja Betoonimeistri. Tasavägise mängu järel panid tartlased oma paremuse maksma viimasel veerandil. Võitjate resultatiivseimaks kerkis Sverre Aav, kes viskas 23 punkti. Kaksikduubli teinud Patrik Saal lisas 16 silma ja 12 lauapalli. Betoonimeistri parimad punktitoojad olid Siim Laur 18 ja Martin Rausberg 12 silmaga.