fbpx
Close

EELVAADE | Tallinna Kalev võõrustab Eesti klubide duellis Valga-Valkat

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Tallinna Kalev/TLÜ Facebook

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Tallinna Kalev/TLÜ Facebook

Täiel hool käima läinud Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolme kohtumisega laupäeval, 6. oktoobril. Kahes matšis on omavahel vastamisi Läti klubid ning Tallinnas on Sõle Spordikeskuses võitlemas Tallinna Kalev/TLÜ – BC Valga-Valka/Maks&Moorits.

Tallinna Kalev/TLÜ – BC Valga-Valka/Maks&Moorits
06.10.2018 kell 17.00, Tallinn, Sõle Spordikeskus

Tallinnas lähevad vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ, kellel tabelis 34-punktine võit Jekabpilsi üle ning 39-punktine kaotus Riia VEF-ile. Ehk siis seni pole Kalev justkui endaga samal tasemel tiimiga mängida saanud. Kui võidumängus säras pigem Tallinna Kalevi noorem generatsioon – Leemet Loik 27 punkti, Karl-Johan Lips 16 silma ja 10 lauapalli – siis ilmselgelt tugevama vastasega mängides olid parimad leegionärid Bamba Fall (16 silma ja 10 lauapalli) ning tagamees Taylor Stafford (12 punkti ja 8 resultatiivset söötu).

Valga-Valka sai kahe hooaja vahel Tom Kaldre ning Martin Jurtomi näol täiendust just Tallinna Kalevist ning tiimi komplekteeritus tundub paberil päris korralik. Esimesed kaks kohtumist on lõppenud aga kaotustega, vastavalt 84:88 Valmiera Glass VIA ja 67:90 BK Jurmalale. Samuti Valgaga värskelt liitunud vanameister Timo Eichfuss oli pärast kodukaotust Jurmalale antud intervjuus tiimi hetkeseisu kohta üsna kriitiline ja nõudis kõigilt mängijatelt, kaasa arvatud endalt, suuremat panust.

BK Ogre – BK Ventspils
06.10.2018 kell 17.00, Ogres 1. vidusskola

Läti võistkondade omavahelises kohtumises on kahtlemata favoriidiks üks liiga tiitlipretendente BK Ventspils, kes esimese tiimina peab Eesti-Läti Korvpalliliigas oma neljanda kohtumise. Senine ainus kaotus pärineb neil avapäevast Tallinnast BC Kalev/Cramolt. Võidetud on seejärel 14 punktiga TalTechi ning 35 punktiga Pärnu Sadamat.

BK Ogre saldo on hetkel tasakaalus, kui avamängu 99:74 võidule Pärnu Sadama vastu on kõrvale panna 78:93 kaotus BC Kalev/Cramole. Senises kahes mängus keskmiselt 88,5 punkti visanud Ogre edukaimad on olnud Janis Poznaks 16,5 ning Kristaps Dargais 13,5 punktiga keskmiselt mängus.

BK Liepaja – Jekabpils/SMScredit.lv
06.10.2018 kell 17.00, Liepajas Olimpiskais centrs

Liepaja ja Jekabpilsi mängus lähevad omavahel vastamisi tiimid, kellel senises kahes matšis võidumaitset tunda pole õnnestunud. Mõlemad meeskonnad on ka keskmiselt visatud punktide arvult pingerea täitsa lõpus, kui Liepaja on 69,5 punktiga 12. ja Jekabpils 61,5 silmaga kindlalt viimasel ehk 14. kohal.

scroll to top