Eesti 3×3 naiskond võttis Euroopa mängudel kaks võitu ja pääses veerandfinaali

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste 3×3 korvpalli koondis lõpetas Valgevenes Minskis toimuvatel Euroopa mängudel alagrupiturniiri kahe võiduga ning edenes veerandfinaali.

Päeva esimeses kohtumises mindi vastamisi Läti koondisega, kes alistati lausa 22:6. Kogu mängu domineerinud Eesti parimad skooritegijad olid Kadri-Ann Lass ja Janne Pulk, kes kogusid mõlemad 7 punkti. Merike Anderson lisas 5 ja Annika Köster 3 punkti.

Viimases otsustavas alagrupimängus Ukrainaga jäid eestlannad taha 8:16, ent jõudsid seejärel viigini 16:16. Viimase minuti alguses pääsesid ukrainlannad veel ühe punktiga ette, kuid mängu lõpp kuulus Eestile ja kohtumise lõpuks seisid tablool võidunumbrid 20:17.

Eesti resultatiivseimad olid sel korral Anderson ja Pulk, kes viskasid kumbki 7 punkti. Köster ja Lass lisasid mõlemad 3 punkti.

Eesti koondis saavutas D-alagrupis kahe võidu ja ühe kaotusega esikoha ning pääses veerandfinaali, kus läheb homme vastamisi Tšehhiga.