Eesti U18 neiud kaotasid ka Lätile ning jäid Balti matšil võiduta

-Anna Gret Asi ja neidude U18 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 koondis jäi Leedus Druskininkais peetud Balti matši turniiril võiduta, kaotades täna viimases kohtumises Lätile tulemusega 56:76.

Avaveerandi kaotas Eesti 21:23 ja esimese poolaja 33:37. Kolmanda veerandaja alguses läks Eesti Anna Gret Asi vabavisetest kahel korral punktiga juhtima, ent seejärel haaras initsiatiivi taas Läti ja enne otsustavat kümmet minutit oldi taga 46:51. Mängu lõpp kuulus juba täielikult lõunanaabritele, kes võitsid viimase veerandi koguni 25:10.

Eestlannad tabasid viskeid väljakult 18/58 ehk 31%, Läti koondisel olid vastavad numbrid 28/68 ja 41%.

Eesti resultatiivseim oli Anna Gret Asi, kes viskas 18 mänguminutiga 15 punkti, võttis 5 lauapalli ja jagas kaaslastele 3 korvisöötu. Belinda Lepmets ja Marie Anette Sepp said mõlemad kirja 9 punkti ning Helerin Kass ja Triinu-Liis Vaikma lisasid kumbki 5 silma.

Läti parimad skooritegijad olid Madlena Gerke ja Ketija Vihmane, kes kogusid mõlemad 14 punkti.