fbpx
Close

Eesti korvpalli tulevikulootus treenis koos Euroopa paremikuga Gran Canarial

-Anete Elisabeth Adler | Foto: Blue Star 30

-Anete Elisabeth Adler | Foto: Blue Star 30

Audentese Spordigümnaasiumis õppiv Eesti noorkorvpallur Anete Elisabeth Adler sai juuni teises pooles väärt kogemuse, kui osales Gran Canarial Euroopa omavanuste paremiku osavõtul toimunud Blue Star 30 talendilaagris.

Blue Star Media puhul on USA organisatsiooniga, mis kajastab sealset tüdrukute korvpalli ning aastaid on korraldatud ka laagreid, et abistada noormängijatel valmistuda ülikooli minekuks. Nüüdseks on oma teadmistega kolitud ka siia poole ookeani Euroopasse.

“Gran Canarial toimus Blue Star 30 talendilaager, kuhu kutsuti Euroopa 30 paremat tüdrukut, kes lõpetavad keskkooli 2022. või 2023. aastal ehk kes on 2003. või 2004. aastal sündinud. Mina sain kutse laagrisse tänu osalemisele eelmise suve U16 EM-il,” rääkis Korvpall24.ee portaalile Hispaaniast värskelt naasnud Adler.

Augustis 16-aastaseks saav 196 cm pikkune keskmängija jäi laagri tasemega väga rahule, kui kokku oli sõitnud tüdrukuid 15 erinevast riigist – lisaks hispaanlannadele olid esindatud Eesti, Rootsi, Bosnia, Taani, Kreeka, Sloveenia, Ungari, Rumeenia, Läti, Poola, Horvaatia, Suurbritannia, Norra ja Kosovo neiud.

“Sain kaks päeva treenida endapikkuste tüdrukutega, kellelt oli nii mõndagi õppida. Hommikuti olid trennid, kus kōik mängijad olid jagatud positsioonide järgi viide gruppi – tsentrid eraldi, mängujuhid eraldi jne. Õhtul toimusid 3×3 ja 5×5 turniirid,” selgitas Adler turniiril toimunud tegevusi.

“Kuna olin enne laagrit vigastatud, siis olid esimesed trennid suhteliselt rasked. Sellest hoolimata oli treenerite tagasiside positiivne. Tundub, et jätsin endast hea mulje,” rõõmustas neiu, kellel Eesti korvpallisõpradel tasub tulevikus hoolikalt silm peal hoida. Teised laagris olnud neiud jätsid eestlannale korraliku mulje: “Kõik tüdrukud, kes seal laagris olid, võivad olla tulevased korvpallitähed. Praegu eraldi ühtegi nime ma välja tooma ei hakkaks.”

Vaatamata noorusele on Adler juba viimased kaks aastat kaasa teinud Eesti-Läti liiga tasemel. Lõppenud hooajal kogus ta 24 kohtumisega G4S Noorteliiga tiimis keskmiselt 23,5 minutit, 7,5 punkti, 7,8 lauapalli, 1,5 blokki ja 1,0 vaheltlõiget mängus.

Adler on enda sõnul õpinguid Audenteses jätkamas ning mängib ka uuel hooajal Spordigümnaasiumi neidudest koostatud G4S Noorteliiga võistkonnas. Tulevikuvaade on neiul mõnusalt positiivne: “Praegu on eesmärgiks treenida ja püsida ilma vigastusteta ning olla avatud kõigele, mis elul on pakkuda.”

Hetkel on neiu aga harjutamas koos Eesti U16 koondisega ning täna alustatakse Helsingi külje all Kisakallio spordikompleksis tänavust Põhjamaade karikaturniiri, kus Eesti noortekoondistele pakuvad konkurentsi Soome, Rootsi, Taani, Norra ja Island.

-Anete Elisabeth Adler | Foto: Blue Star 30
scroll to top