fbpx
Close

Eesti-Läti ühisliigasse registreerus õigeaegselt 16 võistkonda

-Korvpall | Foto: Siim Semiskar

-Korvpall | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval jõudis kätte meeste Eesti-Läti liiga registreerimise tähtaeg. Eesti poolelt on asi selge – liigas osaleda soovib seitse klubi, kes kõik on oma soovi registreerimistaotlusega ka kinnitanud.

Kahe alaliidu tänane ühine otsus oli, et tähtaeg lõpliku liiga koosseisu kinnitamiseks ja muude puuduste likvideerimiseks on 2. august. Peamiselt tuleb selgeks saada Läti poole osalejate arv, kirjutab Basket.ee.

Läti poolelt avaldas soovi osaleda liigas üheksa klubi, mitte kaheksa nagu esialgu kirjutati ning millega Eesti pool on seni arvestanud. Lõplik kahe alaliidu ühine otsus, kes liigas osalevad, tehakse niisiis 2. augustil.

Õigeaegselt esitas registreerimistaotluse 16 võistkonda. Eestist: BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, Rapla Avis Utilitas, Pärnu Sadam, Valga/Valka Maks&Moorits, Tallinna Kalev/TLÜ ja TTÜ KK. Lätist: BK Ventspils, Riia VEF, BK Jurmala, BK Ogre, Liepaja, Latvijas Universitate (LU), BK Kekava, Valmiera Glass ja BK Jekabpils.

Liiga ajakava koostatakse ühiselt augusti lõpuks. Kindel on, et liiga alustab 28.-29. septembril (MM-kvalifikatsioonimängude “aken” saab läbi 18. septembril), kõik meeskonnad mängivad põhiturniiril omavahel kaks korda läbi, misjärel kaheksa ülemist meeskonda alustavad playoffi.

Neli paremat mängivad 5.-6. aprillil ühisliiga final fouri. Pärast Eesti-Läti finaalturniiri mängitakse välja vastavalt Läti ja Eesti meistritiitel – veerandfinaalid, poolfinaalid ja medalimängud. Eesti play-offiks tekib asetus vastavalt Eesti-Läti liiga paremusjärjestusele (järjestus pärast F4 turniiri).

Veel on tänaseks otsustatud, et eestlased-lätlased on liigas kohalikud mängijad ning neid välismaalase litsents ei puuduta.

scroll to top