Rosenthali silmapaistvast mängust jäi U20 koondisel Sloveenia vastu väheks

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 koondis sai Sofias toimuval EM-i B-divisjoni turniiril kolme võidu kõrvale teisipäeval esimese kaotuse, kui 50:55 (17:14, 16:15, 5:16, 12:10) jäädi alla seni kaotuseta jätkavale Sloveeniale.

Väga kinnises ja eksimusterohkes mängus võitsid eestlased poolaja 33:29, kuid ei saanud teisel poolajal palli enam üldse korvi. Meeskondlikud visketabavuse numbrid olid lõpuks eestlastel kahestel 22,7%, kolmestel 20,8% ja vabavisetel 71,4%. Ka sloveenide visketabavuse näitajad, vastavalt 32,6%, 21,4% ja 64,3% olid märkimisväärselt kehvad.

Eesti rünnakuraskust kandis Märt Rosenthal, kes viskas 23 punkti ja hankis 12 lauapalli. Ilja Stankevitš lisas 8 silma ja 9 lauapalli ning Tormi Niits kogus 5 punkti, 7 lauapalli, 4 söötu ja 4 vaheltlõiget.

Sloveenide poolel tõi Ziga Jurcek 12 punkti ja hankis 5 lauapalli, Aljaz Bratec lisas 10 silma ja 4 vaheltlõiget.

Eesti U20 koondise viimane alagrupikohtumine leiab aset kolmapäeval, kui vastamisi minnakse Bulgaaria meeskonnaga.