Eesti naised välismaal: Lass, Bratka ja Anderson olid resultatiivsed

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval olid neljas erinevas maailma punktis võistlustules neli Eesti naiskorvpallurit. Kõik eestlannad said kirja korralikud mänguminutid ning neljas mängust võeti kolmes ka võidud.

Kadri-Ann Lass oli taas Duquesne’i (22-5) üks liidreid, kui tema kodunaiskond mängis 80:71 üle Rhode Island Ramsi (3-24). Eestlanna kogus 30 minutiga 18 punkti (kahesed 7/11, kolmesed 1/4, vabavisked 1/1), koguni 5 blokki, 4 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Atlantic 10 konverentsis on Duquesne 12 võidu ja 2 kaotusega teisel kohal, jäädes maha vaid täised 13 võiduga jätkavale Daytonile.

Merike Anderson ja Castors Braine jätkavad Belgia kõrgliigas eksimatult, kui laupäeval mängiti võõrsil 94:85 üle Waregemi naiskond. Eestlannast tagamängija sai 22 minutiga enda kontole kirja 15 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 4/6, vabavisked 1/1), 2 lauapalli, ühe vaheltlõike ja ühe pallikaotuse.

Castors Braine on 22 võiduga kindlalt liigatabelit juhtimas, Waregem (15-7) asub 5. positsioonil.

Annika Köster ja Hyvinkään Ponteva teenisid laupäeval kodusaalis väärt 84:80 võidu Tapiolan Honka vastu. Eestlannast ääremängija tõi 17 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1), 3 lauapalli, ühe bloki ja 3 isiklikku viga. Napilt jäi võitjate poolel kolmikduublist vajaka Taru Tuukkanenil, kes kogus 20 silma, 11 lauapalli ja 8 söötu.

HyPo (14-7) on liigatabelis neljandal kohal, Honka (17-4) on teisel positsioonil.

Maaja Bratka ja Montbrison pidid Prantsusmaa teises liigas vastu võtma kaotuse, kui võõrsil jäädi 55:61 alla Saint Paul Reze naiskonnale. Eestlanna viibis väljakul kõik 40 minutit ning kogus 16 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 2/3), 7 lauapalli, 2 blokki, 2 vaheltlõiget, ühe korvisöödu, ühe vea ja ühe pallikaotuse.

Montbrison (9-8) on liigatabelis 5. kohal, Saint Paul Reze (7-10) jälitab neid 8. positsioonil.