Eesti neiud pidid teisel võistluspäeval soomlannade paremust tunnistama

-Marija Gontsarova | Foto: Siim Semiskar

-Maria Gontsarova | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude rahvuskoondised said Balti mere karikaturniiri (BSBC) teisel võistluspäeval kaks kaotust, kui U16 tütarlapsed hävis Soome eakaaslastele 37:105 ja U18 koondis kaotas põhjanaabritele 63:90.

Eesti U16 – Soome U16 37:105 (10:23, 9:31, 11:22, 7:29)

Avaveerandi 13 punktiga kaotanud eestlannad suutisid teisel perioodil visata vaid 9 punkti soomlannade 31 vastu ja jäid poolajapausiks lausa 19:54 kaotusseisu. Soomlannade täielik ülemvõim jätkus ka teisel poolajal ning Eesti tütarlapsed pidid leppima suure kaotusega.

Eestlannade resultatiivseim oli Kadri-Ketter Kont, kes viskas 14 punkti ja võttis 5 lauapalli. Ksenija Lebedeva ning Elena Sutt lisasid mõlemad 5 silma ja Anete Elisabeth Adler sai kirja 4 punkti ja 10 lauapalli.

Soome tütarlaste parimad olid Henna Sandvik ja Kati Ollilainen, kes tõid vastavalt 21 ning 20 punkti.

Eesti U18 – Soome U18 63:90 (14:29, 18:17, 11:28, 20:16)

Korraliku alguse järel initsiatiivi loovutanud eestlannad olid avaveerandi lõpuks 15-punktilises kaotusseisus, kuid teine periood kulges tasavägiselt ning poolajaks oli vahe vähenenud ühe silma võrra (32:46). Paraku kuulus kolmas veerand taaskord soomlannadele ja Eesti neiud ei suutnud enam mängu päästa.

Maria Gontšarova viskas 15 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Kahekohalise punktiskoorini jõudis Eesti poolelt veel Belinda Lepmets, kes kogus 11 punkti, 5 lauapalli ja 2 korvisöötu. Anna Gret Asi sai kirja 9 ning Valeria Prede ja Helena Stina Svilberg lisasid mõlemad 5 punkti.

Soomlannade parim oli kaksikduubli teinud Awak Kuier, kes viskas 19 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Turniiri avapäeval teenitud võidu kõrvale kaotuse saanud Eesti U16 koondis langes tabelis 3. kohale, mõlemad senised kohtumised kaotanud U18 koondis on oma vanuseklassis viimasel positsioonil. Homme lähevad Eesti neidude koondised vastamisi Läti eakaaslastega, kelle mõlemad esindused jätkavad turniiri täiseduga.