fbpx
Close

Eesti neiud valmistuvad Kuremaal maailmameistrivõistlusteks

Avatar
-U18 neiud Kuremaa laagris | Foto: Siim Raudla

25.-30. augustini toimuvad Ungaris Debrecenis FIBA U18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlused, kuhu on kutse saanud ka Eesti U18 neidude koondis. Lisaks Eestile pääsesid FIBA 3×3 retingu järgi U18 neidude arvestuses MM-ile USA, Hiina, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Holland, Filipiinid, Rumeenia, Mongoolia ja Šveits.

“Teadsime juba eelmise aasta novembris, et MM-i pääse on meie tüdrukutel olemas, kuid olime rõõmsad, et pääsesime peale ka Covid-19 piirangute alusel, kus esialgselt 20 võistkonna asemel pääses finaalturniirile esialgse 20 asemel, vaid 12 riiki,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel Basket.ee vahendusel.

Eesti 3×3 koondiste peatreener Siim Raudla alustas juba 26. juunist neidudega Kuremaal Eesti esimest 3×3 korvpallilaagrit, mis kestab kuni 2. juulini. Laagri lõpetab 4. juuli välisreis Soome 3×3 turniirile. Teine ettevalmistuslaager on plaanis augusti keskel, enne väljalendu 3×3 MM-ile.

Raudlal oli hea meel, et mängijad lühikese etteteatamisega valmis ettevalmistuslaagrist osa võtma. “Järelikult läheb 3×3 korvpall ikkagi korda ja ilmselt on innustust saadud ka naiste koondise eelmise suve Euroopa Mängude hõbemedalitest ehk siis sel alal on kõik võimalik. Kuremaal proovime eelkõige targalt treenida, et kõik mängijaid jääksid terveks ja oleksid valmis laupäevasel Helsingi turniiril kaasa lööma. Trennides keskendume peamiselt 3×3 korvpalli spetsiifikale, kuna treening- ja võistluskogemust selles formaadis on kõikidel laagris osalejatel vähe.”

Seoses 3×3 korvpalli maailmameistrivõistluste toimumisega on Eesti Korvpalliliit saatnud välja kutsed ning laagrist võtavad osa:

Anete Elisabeth Adler (Audentese Spordiklubi)
Marie Anette Sepp (Audentese Spordiklubi)
Helena Stina Svilberg (Audentese Spordiklubi)
Maarja Grünmann (Audentese Spordiklubi)
Hanna Maria Sibul (Audentese Spordiklubi)
Viktoria Kisseljova (KA Tallinna Kalev)
Anna Gret Asi (Tartu Kalev)
Ivetta Elizavetta Okuneva (BC Star)
Marta Eleri Jaama (Audentese Spordiklubi)

scroll to top
Inline
Inline