Eesti U16 koondis alustas EM-il kohamänge kindla võiduga

-Eesti U16 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Serbias Novi Sadi linnas toimuvatel A-divisjoni U16 Euroopa meistrivõistluste kohamängudel 9.-16. teenis Eesti 78:65 võidu Montenegro vastu. Sellega kindlustati ühtlasi koht A-divisjonis, sest turniiri kolm viimast meeskonda langevad B-divisjoni.

Eesti asus avaveerandil 25:15 juhtima ja poolajaks juhiti 15 punktiga. Kolmandal veerandajal kasvatati eduseisu veelgi kahe silma võrra ja kuigi vastastele kuulus viimane neljandik 16:12, saadi kokkuvõttes 13-punktiline võit kirja.

Johannes Kirsipuu viskas Eesti kasuks 14 punkti. Ken-Martti Reinart lisas 12 punkti ja 9 lauapalli, Joonas Riismaa tõi 4 silma, aga korjas ka 10 lauapalli. Vastaste resultatiivseimad olid Fedor Zugic ja Stefan Jovovic, kes viskasid vastavalt 17 ning 12 punkti.

Eesti jaoks jätkub turniir kohamängudega 9.-12. Järgmisena tuleb vastamisi minna Iisraeliga, kes oli täna 72:63 üle Gruusiast.