fbpx
Close

Eesti U18 3×3 korvpall on maailma edetabelis hetkel 6. kohal

-3x3 korvpalli logo | Foto: Siim Semiskar

-3×3 korvpalli logo | Foto: Siim Semiskar

Vähem kui kaks nädalat enne U18 3×3 sarja selle aasta kõige olulisemat FIBA3x3 reitingute lukku panemise kuupäeva, on Eesti U18 noormehed ja neiud mõlemad FIBA 3×3 ränkingus maailmas 6 positsioonil. Oluliseks kuupäevaks on 1. aprill 2018, kui FIBA 3×3 ränkingu alusel selguvad riigid, kes saavad oma võistkonnad välja panna 2018. aasta noorte olümpiamängudele Buenos Aireses, Argentiinas.

“Kui olukorda kirjeldada pikamaajooksu näitel, siis Eesti on jõudnud maratoniraja finišisirgele, mille lõpus jagatakse loetud hulk medaleid vaid nendele riikidele, kes olümpiale pääsevad,” hindas seisu 3×3 korvpalli korraldaja Reigo Kimmel, kelle sõnul on Eesti üks väheseid riike, kes võib teha ajalugu ehk pääseda noorte olümpiale mõlemas kategoorias. Samas on eelkõige U18 noormeeste arvestuses võimalik, et mitmed taganttulevad riigid meist viimastel meetritel mööduvad, kirjutab tanavakorvpall.ee.

Aasta alguses olid Eesti U18 3×3 noormehed mitu kilomeetrit enne finišit liidergrupis, sest siis oli teadmine, et olümpiapääse tuleb ka TOP20 kohaga. Paraku juhtus kaks asja:

1. Reigo Kimmelil tekkis mõte, et mis oleks kui aitaks ka U18 3×3 tüdrukud olümpiale ja Andra Viirpalu võttis peale pooletunnist vestlust ohjad enda kätte. Ka Kimmel oli unustanud, et see tähendab, et U18 3×3 noormehed peavad sellisel juhul olema maailma TOP8, mitte enam TOP20 riigi seas. Audentese “3×3 RTBA” turniirid tõstsid U18 tüdrukud ühe kuuga maailma 39. kohalt 6. kohale.

2. Ka teised riigid alustasid U18 noormeestega lõpuspurti – suure tõenäosusega oleks Eesti U18 kutid jäänud aasta alguse punktiskooriga ka TOP20 seast välja.

Lühidalt kokkuvõttes pani 14. veebruaril alanud Eesti U18 tüdrukute lõpuspurt käima ka 24. veebruaril U18 noormeeste “Road to Buenos Airese”, mille tähtsusest said noormehed õnneks täpselt samamoodi aru kui tüdrukud. Tulemuseks on hetkel maailma 6. positsioon mõlemas kategoorias.

Siiski ei jagata ühelgi maratonijooksul medaleid 100 meetrit enne finišit. Eesti õnneks on meil võistlusmäärustik üsna selge ning nii U18 noormeeste kui neidude osas on “olümpiapääsme finišisirgel” ehk lähima kahe nädala jooksul on Eesti Korvpalliliidul plaanis teha kaks viimast spurti:

* 21. märts kell 16:00 Audentes, registreerimine kohapeal (NEIUD)
* 24. märts kell 12:00 Siili korvpallisaalis. Registreeri: PLAY.FIBA3X3.COM (NOORMEHED)
* 28. märts kell 16:00 Kalevi Spordihallis. Registreeri: PLAY.FIBA3X3.COM (NOORMEHED+NEIUD)

Oma panuse lõpuspurti annab ka Eesti Koolispordi Liit, kes korraldab Eesti suurima osalejate arvuga 3×3 turniiri finaalkohtumise 28. märtsil Kalevi spordihallis ning RSK sPORTKUNDA, kes samal päeval korraldab Kundas 3×3 projektipäeva, kus mängivad kõik poisid 2.-12. klassini.

Veel jõuavad kõik koolid ja spordiklubid 3×3 lõpuspurdile ka oma panuse anda korraldades mõne U18 3×3 turniiri, sest järgmine võimalus noorte olümpiale pääseda on alles nelja aasta pärast. Kui klubid ja treenerid on need, kes teevad asja võimalikuks, siis olümpiapääsme toovad Eestile ära vaid need noored, kes võistlustel osalevad.

3×3 korvpalli aktiiv palub kõigil treeneritel ja klubidel mitte ainult lubada vaid lausa kutsuda oma U18 mängijaid (2000-2004) osalema 24. märtsil ja 28. märtsil 3×3 RTBA turniiridel, mida võib nimetada noorte olümpia kvalifikatsiooniks, sest järgmine sarnane võimalus on noortel alles 2022!

scroll to top