Eestlaste duell Itaalias: Treieri ja Jurkatamm said avavoorus magusa võidu Kitsingu üle

-Kaspar Treier, Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Pühapäeval peetud Itaalia esiliiga (Serie A2) avavoorus viis kalender kokku eestlaste koduklubid. Duellist väljus võitjana Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme leivaisa Ravenna Orasi, alistades võimsa lõpuga võõrsil 76:70 (16:13, 21:18, 16:26, 23:13) Kaspar Kitsingu meeskonna Forli 2.015.

Esimesel poolajal kerget initsiatiivi hoidnud külalised läksid poolajapausile 37:31 eduseisus ning juhtisid kolmanda veerandaja alguses korraks ka 11 punktiga (42:31). Forli tuli 17:5 spurdiga mängu tagasi ning võttis otsustava veerandaja alguseks initsiatiivi endale. Kui mängida jäi veel 3:48 tõi Jacopo Giachetti õnnestunud vabavisete järel tabloole numbrid 70:61, kuid Ravenna ei olnud veel võidumõtteid maha matnud. Kolme kaugviske toel võimsa lõpuspurdi (15:0) kokku pannud külalised hoidsid kodumeeskonna kohtumise lõpuni kuival ning röövisid viimastelt juba käegakatsutava võidupunkti.

Ravenna ridades sai vahetusest sekkunud Kaspar Treier 25 mänguminutiga kirja 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/2), 2 lauapalli, 2 korvisöötu ning 2 vaheltlõiget. Vigastusest kosuv Mikk Jurkatamm jäi mängult eemale. Meeskonna resultatiivseimaks kerkis kohtumise otsustavatel momentidel kaks kaugviset tabanud Sergio Luigi 16 punktiga.

Kaspar Kitsingu osaks jäi 8 minutit, mille jooksul tabas 198-sentimeetrine mängumees ainsa kahepunktiviske ning panustas 2 punkti kõrvale ka 2 lauapalli. Forli parimaks kerkis Pierpaolo Marini 20 silmaga.

Järgmises mänguvoorus kohtub Forli (0-1) laupäeval Orzinuoviga (0-1), Ravenna (1-0) võtab pühapäeval vastu Ferrara Basketi (1-0).