EMÜ vähendas Betoonimeistriga vahet, Estiko möödus Kohilast

-Karl-Peeter Junk | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku I liigas toimus kolmapäeval neil kohtumist. Tabeli esimene Betoonimeister/Tskk/SK Nord kaotas lähimale jälitajale Eesti Maaülikoo/Limitex autoklaasid tiimile 78:84. BC Kalev/Cramo I oli napilt, 83:76 üle G4S Noorteliiga duubelmeeskonnast ning Tartu Kalev/Estiko alistas 87:75 Kohila SK/Webware’i. Päeva viimases mängus võitis Paide Viking Window 80:66 Kuressaare BC Hundid/ASSA ABLOY võistkonda.

Betoonimeister ja EMÜ mängisid esimese poolaja 42:42 viiki. Kolmandal veerandajal pääsesid külalised viie punktiga juhtima ning kasvatasid eduseisu ka viimasel neljandikul. Võitjate parimaks kerkis Joosep Russak 24 punkti ja 8 lauapalliga. Ken Karja lisas 16 ja võrdselt 14 silma tõid Argo Orumaa ja Ott Sellis. Kodumeeskonnale tõi Menhart Mardo 16 punkti ja 8 lauapalli. Siim Laur viskas 11 ning Martin Rausberg 10 punkti.

BC Kalev/Cramo ja G4S Noorteliiga duubelmeeskondade omavahelist mõõduvõttu alustasid võõrustajad paremini, võites avaveerandi 26:18, kuid poolajaks oli eduseis neljapunktiline. Peale kolmandat veerandaega oli seis viigis, kuid Kalev/Cramo võitis otsustava veerandaja 21:14 ning sellega ka kogu mängu. Silver Jurno oli üleplatsimees 19 punktiga, Karl-Peeter Junk lisas 13 silma. G4S Noorteliiga poolelt viskas Ron Arnar Pehka 13 punkti. Ran Andre Pehka, Erki Kuhi ja Joonas Sein tõid kõik 10 punkti.

Tartu Kalev/Estiko ja Kohila vaheline kohtumine tõotas tasavägist mängu, sest poolajale mindi kodumeeskonna kolmepunktilises eduseisus. Kolmanda veerandaja võitis Estiko koguni 31:12 ning otsustati sellega ka mängu saatus. Artur Liiv tegi võitjate poolelt kaksikduubli 19 punkti ja 13 lauapalliga. 16 silma ja koguni 11 korvisöötu lisas Silver Leppik. Kohila parim oli Erik Luts 16 punktiga, kelle vastu tehti ka 10 viga. Anton Batanovi arvele jäi 14 punkti.

Kuressaare osutas tugevat vastupanu Paidele, kaotades poolaja vaid kuue punktiga. Kolmas veerandaeg kuulus aga külalistele 24:12 ning kuigi võõrustajad olid viimasel neljandikul 19:15 paremad, siis teenis Paide kokkuvõttes 14-punktilise võidu. Sass Karemäe oli võitjate parim 11 punktiga, Mirko Oja lisas 9 silma. Kodumeeskonnale tõi Margo Liivand 22  ja Andri Väljaots 19 punkti.

Turniiritabelis on Eesti Maaülikooli tiim (18-4) teisel kohal, Betoonimeister (18-3) on endiselt liidripositsioonil. Estiko (11-10) ja Kohila (11-10) paiknevad samal pulgal, vastavalt 7. ja 8. kohal. Paide (14-8) asub kolmandal tabelireal ning Kuressaare (3-18) jätkab eelviimasel positsioonil. Kuressaarest koha võrra kõrgemal asub Kalev/Cramo I (6-14), G4S Noorteliiga II (12-10) on kuues.