Erkmaa aitas Napoli lisaajavõiduni, Koršunov oli kimpus visketabavusega

Eelmisel nädalavahetusel käis Itaalia madalamates liigades Serie B ja Serie C neljast Eesti noormängijast platsil kaks, kui Hugo Erkmaa sai nautida lisaajavõitu ning Kirill Koršunov pidi oma koduklubiga vastu võtma kaotuse.

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Serie B tasemel sai Hugo Erkmaa 16 minutit mänguaega, kui tema kodumeeskond Napoli Basket alistas koduväljakul 67:60 (12:23, 14:20, 18:13, 15:3, 8:1) Palermo Green Basketi. Nagu näha, siis pööras Napoli mängu enda kasuks just viimasel veerandil ja lisaajal, tehes 23:4 spurdi.

19-aastane Erkmaa viskas 3 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 1/2), hankis 3 lauapalli, jagas 2 korvisöötu, kaotas 2 korda palli ning tegi ühe isikliku vea. Võitjate parim oli Vincenzo Di Viccaro 27 silmaga.

Napoli Basket on oma regiooni tabelis hoidmas 5 võidu ja 6 kaotusega 8. kohta.

Samal liigatasemel, kuid teises grupis sai võidu ka Rossella Virtus, kes võõrsil mängis 90:67 üle Ancona. Arnold Mitt platsil ei käinud. Rossella Virtus (5-5) on tabelis 8. kohal.

Serie C tasemel jäi Toscana regioonis Kirill Koršunovi tiim Livorno Don Bosco 50:72 (16:14, 18:26, 10:16, 6:16) alla Aglianale. Eesti noortekoondislane kogus 23,5 minutiga 1 punkti (kahesed 0/5, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), 5 lauapalli, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Montale meeskond mängis samas liigas 80:65 üle Firenze Olimpia, kuid Eesti noortekoondislane Joonas Riismaa platsil ei käinud.

Eesti poiste klubid on tabelis mõlemad kogunud 5 võitu ja 5 kaotust ning asuvad 7.-8. kohal.