fbpx
Close

Fantaasia Fred tegi korraliku nädala, kuid loovutas üldtabelis ühe koha

Detsembrikuu lumeta hommikud on üldjuhul pimedad ja kõledad, kui talvine pööripäev pole enam kaugel. Fredi hooaeg kulgeb sarnases võtmes, kus esimestes voorudes on kogetud üksjagu tumedaid aegu. Eelmine nädal tõi aga esimesi valguskiiri, kuid kasutades kadunud Lembitu Kuuse ütlust, siis esimene pääsuke kevadet ei too.

-Kawhi Leonard | Foto: AP/Scanpix

-Kawhi Leonard | Foto: AP/Scanpix

Detsembrikuu lumeta hommikud on üldjuhul pimedad ja kõledad, kui talvine pööripäev pole enam kaugel. Fredi hooaeg kulgeb sarnases võtmes, kus esimestes voorudes on kogetud üksjagu tumedaid aegu. Eelmine nädal tõi aga esimesi valguskiiri, kuid kasutades kadunud Lembitu Kuuse ütlust, siis esimene pääsuke kevadet ei too.

Fredi kaheksanda vooru esimesed päevad andsid lootust, et tugeva vastasega annab mängida küll. Pärast reedeseid mänge hoidis Korvpall24.ee 6-3 eduseisu, kuid viimase kahe päevaga sai sellest 1-7-1 kaotusseis. Kuigi kahes kategoorias tuli vastu võtta napp allajäämine (kolmesed 44:46, vaheltlõiked 40:41), peab arvestama ka asjaoluga, et Emel Jobiidil jättis Devin Booker vigastuse tõttu terve nädala vahele ning Hassan Whiteside käis platsis vaid ühes mängus.

Huvitava vangerdusena otsustas Fred vabaturult hankida prantslasest tsentri Joakim Noah, kes jättis eelmise hooaja sisuliselt vahele ning paljude jaoks enam korvpalliga ei seostunud. Memphis Grizzlies andis mehele uue võimaluse ning kuna Jonathon Simmonsi esitused jäid oodatust tagasihoidlikumaks, otsustas Fred Noah “katseajale” võtta.

Seitsmendas voorus 4-5 kaotanud The Trumps ei jätnud sel korral miskit lahtiseks ning võttis kindla 7-2 võidu neljanda paigutusega S*ta Kottide vastu. Tartu Kavalerid (2.) jäid 4-5 alla SK Socratesele (7.). Tabeli kolmas Tallina Torm võitis sama tulemusega Nuia Hunte (11.).

Roto-tabelis jätkab Fred 46 punktiga viimasel real. Pallikaotustes, mida kogunes eelmise vooruga 81, langes Korvpall24.ee jagama 10.-11. kohta. Tabeli juhtpositsiooni hoiab liiga üldliider The Trumps.

Kuna roto hooajatabelis on suured vahed kiirelt tekkima ning üldpilt nädalaga palju ei muutu, siis otsustas Fred võrrelda enda meeskonna suhtelist tugevust nädalapõhiselt. Kui esimesel seitsmel nädalal jäid Korvpall24.ee kohad 17-20 vahele, siis lõppenud voorus näitas Fredi tiim 13. tulemust. Eriti hästi õnnestusid lauapallide (4.-5.), vaheltlõigete (4.-5.) ja vabavisete (5.) kategooriad. Eelnevalt mainitud pallikaotused osutusid kirstunaelaks (20.).

NädalPunkteKoht
17417
251,519
367,517
46219
56420
65720
763,520
88713

Liiga esikolmikus muutusi ei toimunud, liidrite seljataga nihkusid kõrgemale SK Socrates (7.->5.) ja Fredi meeskonna alistanud Emel Jobiid (10.->6.). Korvpall24.ee langes 19. kohale, play-offi koht jääb 6 võidupunkti kaugusele.

Mängijate TOPis valitseb teist nädalalt järjest Anthony Davis, kes on sel hooajal märgatavalt parandanud tulemuslike söötude näitajat (4,9 vs eelmise hooaja 2,3). Paul George, kelle nädalasse mahtus ka 47 punkti ja 15 lauapalli vääriline sooritus, vahetas esikolmikus koha Marc Gasoliga. Fredile tegi lõppenud voorus palju pahandust Kawhi Leonard, kes kerkis heade esituste järel TOP 20 hulka, maandudes 13. reale. Toronto Raptorsi tõsise olekuga ääremängija viskas neljas kohtumises 28,8 punkti (visked mängust 50%, kolmesed 12/24, vabavisked 91%), korjas 7 lauapalli, jagas 2,8 söötu ning noolis ka 2,8 vaheltlõiget.  

Algavas voorus läheb Korvpall24.ee vastamisi teise paigutusega Tartu Kavaleride meeskonnaga, kellele Fred oleks eelneval nädalal 3-5-1 kaotanud. Vastaste tuumiku moodustavad kolm mängujuhti – Damian Lillard, Chris Paul ja De´Aaron Fox, samuti Bostoni ääremängija Jayson Tatum ning Oklahoma City keskmängija Steven Adams.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top