Erkmaa ja Riismaa viskasid võrdse punktisumma, Mitt ja Koršunov väljakule ei saanud

-Hugo Erkmaa | Foto: Cuore Napoli Basket Facebook

Itaalia madalamates liigades said pühapäeval platsile kaks Eesti noormängijat. Kaks meest veel olid oma tiimi kohtumistes küll protokolli märgitud, kuid võimalust väljakule astuda erinevatel põhjustel ei saanud.

Hugo Erkmaa aitas Napoli Basketi võõrsil 81:73 (18:12, 19:16, 23:18, 21:27) võidule Valmontone vastu. 12 minutit platsil viibinud 19-aastane eestlasest tagamängija kogus 4 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/1), ühe lauapalli ja ühe pallikaotuse.

Napoli parimatena viskasid Riccardo Malagoli 16, Francesco Guarino 15 ning Tommaso Milani 14 punkti ning esimene ning viimane neist hankis 7 lauapalli ning Guarino sai lauast kätte 6 palli. Kaotajate edukaimana hiilgas 26 punkti visanud Eric Ruiu.

Napolil on Serie B liigatabelis neli võitu ja viis kaotust ning oma regioonis hoitakse sellega 9. positsiooni. Nende seekordne vastane Valmontone (1-8) on eelviimane.

Arnold Miti klubi Rossella Virtus kaotas kodusaalis 62:79 Pescara meeskonnale. Eestlasest keskmängija platsile ei pääsenud. Rossella Virtus (3-5) on oma regioonis 11. kohal, Pescara (6-2) hoiab kolmandat kohta.

Alles 16-aastane tagamängija Joonas Riismaa pidi koos Montale meeskonnaga Serie C Toscana regioonis võõrsil tunnistama 56:75 (16:17, 20:21, 9:19, 11:18) Agliana paremust. Noor Eesti tulevikumees mängis 19 minutit ja kogus 4 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), 2 lauapalli, 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

18-aastane ääremängija Kirill Koršunov väljakul kerge põlvetrauma tõttu taas ei käinud, kui Livorno Don Bosco kaotas võõrsil 69:84 Luccale. Alanud nädalal peaks noormees taas platsile tulema.