Erkmaa koduklubi alistas alagrupi liidri, Jurkatamm tegi Miti leivaisa vastu võiduka debüüdi

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliigas peeti pühapäeval 16. vooru kohtumisi ning võistlustules olid ka nelja Eesti korvpalluri koduklubid.

Ülimagusa võidu teenis Hugo Erkmaa koduklubi Trapani, kes alistas võõrsil seni täiseduga olnud alagrupiliidri Derthona Basketi 72:71. Seejuures asus Trapani esimest korda juhtima alles 21 sekundit enne mängu lõppu.

Pingilt mängu sekkunud Erkmaa kuue minutiga kätt valgeks ei saanud, eksides kahel kahepunktiviskel ja ühel kolmesel. Eestlase arvele kogunes kaks resultatiivset söötu ja üks isiklik viga.

Pooleaastase pausi järel Itaaliasse naasnud Mikk Jurkatamm tegi oma debüüdi Cento Benedetto XIV särgis, kui kodus alistati 65:50 Arnold Miti tööandja Chieti Basket 1974.

Kohtumist pingilt alustanud Jurkatamm pääses platsile kuueks minutiks, mille jooksul viskas ta kolm punkti (kolmesed 1/2), võttis ühe lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Mitt väljakul käinud meeste hulka ei kuulunud.

Joonas Riismaa leivaisa Pistoia Basket kaotas teise mängu järjest, kui jäi kodusaalis 68:81 alla Rieti NPC-le.

Riismaa sekkus pingilt mängu viieks minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud, visates mööda ainsa teelesaadetud kaugviske. Eestlane tegi ühe vaheltlõike ning sai kirja ühe isikliku vea.

Pistoial on punases alagrupis seitse võitu ja sama palju kaotusi, millega hoitakse kuuendat kohta. Cento on seitsmes kuue võidu ja kuue kaotusega ning Chieti üheksas viie võidu ja kaheksa kaotusega. Trapani asub rohelises alagrupis viie võidu ja üheksa kaotusega 12. kohal.