Esiliiga: Schmalzilt Tamsalu võidumängus 29 punkti, Estiko alistas suurelt Rapla

-Eric Schmalz | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval peeti Saku I liigas kaks kohtumist. Tamsalu Los Toros/TalTech (7-5) alistas kodus 78:69 (23:15, 22:21, 13:14, 20:19) G4S Noorteliiga, Tartu Kalev/Estiko (6-6) oli 101:61 (13:13, 28:13, 30:21, 30:14) parem Rapla KK/Kohilast (2-10).

TalTechi Spordihoones toimunud mängus tegi parema stardi kodumeeskond, juhtides viie minutiga 16:2. Ilma selle hooaja liidri Ran Andre Pehkata mänginud külalised said esmasest kohmetusest üle ning poolajaks oli G4S-i kaotusseis kahanenud üheksale punktile (36:45). Kolmandal veerandajal tõi Markus Ilveri kolmene külalised korraks viie punkti kaugusele (48:53), ent Tamsalu hoidis mängu jätkuvalt enda kontrolli all. Otsustav neljandik mängiti võrdselt ning Los Toros kirjutas lõpuvile kõlades tabelisse hooaja kaheksanda võidu. Kodumeeskond võitis lauavõitluse 35:22 ning andis märgatavalt rohkem tulemuslikke sööte (21:10).

Tamsalu ridades kerkis üleplatsimeheks Eric Schmalz, visates 29 punkti ja jagades 6 korvisöötu. Raiko Orumaa lisas 12 silma (visked väljakult 5/6) ning 6 lauapalli. Reni Alvin Kuimeti panuseks jäi 9 punkti (kolmesed 3/4).

G4S Noorteliiga rünnakuliidriks tõusis Oliver Suurorg, kogudes 19 punkti, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Markus Ilveri arvele jäi 10 punkti. Kasper Suurorg ja Kristofer Kajari viskasid kumbki 8 punkti.

Mänguõhtu teises paaris jagus võrdset mängu esimeseks kümneks minutiks. Seisul 18:18 tegi kodus mänginud Estiko 13:0 vahespurdi ning läks poolajaks 41:26 juhtima. Teisel poolajal jätkus kodumeeskonna hea rünnakurütm ning 30-punktilise veerandaja toel kasvas tartlaste eduseis otsustava neljandiku alguseks 24-le punktile. Suures eduseisus Estiko ei võtnud käiku välja, vaid alustasid viimast veerandaega 20:3 spurdiga. Mängu lõpuks suurepärast kaugvisketabavust näidanud (15/28 ehk 54%) väljakuperemehed võitsid teise poolaja 60:35 ning ületasid sel hooajal esmakordselt 100-punkti künnise. Ühtlasi sai Estiko magusa revanši oktoobris 76:83 kaotatud avamängu eest.

Tartlaste resultatiivseimaks tõusis viis kaugviset tabanud Silver Leppik 19 punkti ja kolme vaheltlõikega. Võrdselt 11 silma tõid Joosep Kivimäe (11 lauapalli), Gintaras Dalke (5 söötu) ja Kaivo Pullisaar. Taivo Jäämets (9 lauapalli) ning Renalt Pallum viskasid kumbki 10 punkti.

Rapla suurimaks skooritegijaks kerkis Jürgen Laars, kes kogus 18 punkti ja hankis 6 lauapalli. Risto Valge sai kirja kaksikduublit tähistavad 17 punkti ja 12 lauapalli. Drevor-Andris Rudnevs toetas meeskonda 9 punktiga.

Neljapäeval kohtub Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (8-4) kodus Tartu Ülikool/Kuremaaga (1-11).