Henri Drell vedas Baunachi tasavägiselt kulgenud mängus napi võiduni

-Henri Drell | Foto: SK Fotoart Kilian Schmitt

Baunach Young Pikes’is mängivad Henri Drell ja Kristian Kullamäe said Saksamaa esiliigas hooaja viienda võidu, kui võõrsil alistati tasavägiselt kulgenud matšis Schalke numbritega 72:71.

Bambergi farmklubi alustas mängu hästi ja võitis esimese veerandaja 19:15, kuid poolajani ei suutnud eestlaste koduklubi edu hoida ning riietusruumi tuli minna 34:36 kaotusseisus. Teisel poolajal sai Baunach mängurütmi käima ja viimasele veerandajale mindi 55:49 eduseisul. Korra jõudis Schalke küll viigini, aga seejärel sai eestlaste koduklubi taaskord mõne punktise vahe sisse ning seda enam käest ei antud. Kohtumise lõpus tabas Schalke veel kolmese, kuid see tulemust ei mõjutanud ja Baunach sai liigatabelisse viienda võidu, skooriga 72:71 (19:15, 15:21, 21:13, 17:22).

Algviisikusse kuulunud Henri Drell teenis Baunach’i poolelt enim mänguaega. 18-aastane eestlane viibis väljakul 34 minutit, viskas 17 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 1/5, vabavisked 6/8), andis neli resultatiivset söötu, võttis viis lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, ühe viske blokeeringu, ühe pallikaotuse ning kolm isiklikku viga. Samuti kohtumist algviisikus alustanud 19-aastane Kristian Kullamäe mängis 21 minutit, viskas 5 silma (kahesed 1/2, kolmesed 1/5), jagas kaaslastele kolm resultatiivset söötu, blokeeris ühe viske ja tegi kolm isiklikku viga.

Baunach’i parim oli kaksikduubli teinud Adam Pechacek 25 punkti ja 13 lauapalliga. Schalke parim oli samuti kaksikduubliga säranud Björn Rohwer, kes viskas 27 silma ning hankis 12 lauapalli.

Baunach (5-13) asub turniiritabelis eelviimasel ehk 15. kohal. Eestlaste liigahooaeg jätkub 19. jaanuaril, kui võõrsil minnakse vastamisi tabeliliidri Chemnitz’iga (15-3).