fbpx
Close

Euroopa korvpalliportaal näeb Drellil NBA potentsiaali

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Veebileht Eurospects võttis oma veergudel kokku eelmisel nädalavahetusel Münchenis toimunud Euroliiga noorteturniiri, kus üheks silmapaistvamaks mängijaks kerkis eestlasest tagamees Henri Drell.

Saksamaa klubi Bambergi värvides pallinud 17-aastane ja 204 cm pikkune Drell tõusis nelja mänguga statistikatabelite liidriks ning valiti turniiri sümboolsesse viisikusse.

Eurospects valis oma mängijaid analüüsinud artiklis Drelli “Studs” kategooriasse, mis tõlgituna tähendab “täkku”. Ühesõnaga, Drelli peeti turniiri üheks parimaks mängijaks ning temaga samasse lausesse pandi ka maagiline lühend NBA.

“Pärast pettumust valmistanud avamängu avanes Drell turniiri teises pooles täielikult. Viimases kahes mängus olime tunnistajaks meeldejäävatele esitustele, mis andsid talle ühel turniiril kogutud punktide arvestuse kõigi aegade edetabelis 7. koha. Talent pole eestlase puhul kunagi küsimuseks olnud, kuid sellega pole alati kaasnenud korralik kontsentratsioon. Siin turniiril oli Drell aga peaaegu, et ülemotiveeritud ning tema voolavus rünnakul tõstis ta individuaalselt tasemele, kuhu konkurendid ei küündinud,” kirjutas Eurospects oma analüüsis.

“Bambergi mängija lõi endale põrgatuse pealt viskekohti ning pääses väljakul pikkade sammudega alati sinna, kuhu ise soovis ning suutis ka appi tulnud kaitsemängijatele vaatamata korvi alt visked realiseerida. Vaatamata kergetele probleemidele vabaviskejoonel, nägi ta ühe katkemata liigutusena toimunud vise välja ilus. Järgmisel tasemel võivad probleemiks saada keskpärane tugevus ja mitte kõige võimsam keha. Kui Drell suudab stabiilselt jätkata edaspidi sealt, kus ta Münchenis pooleli jäi, siis on tal olemas väljavaated jõuda NBA-sse.”

Lisaks Drellile kiideti ka Madridi Reali mängijate Mario Nakici ja Usman Garuba, Pireuse Olympiakose tagamehe Nikolaos Arsenopoulose ja Berliini Alba Franz Wagneri esitust.

Neist 201 cm pikkusel tagamängijal Wagneril nähti tõsist NBA potentsiaali, Nakici ja Garuba puhul eeldatakse Euroliiga tasemele jõudmist ning Arsenopoulose mängustiili võrreldi “vormist väljas Marco Belinelliga”.

scroll to top