fbpx
Close

Fantaasia Fred jahtis draftis maailma vägevamaid pallivõlureid

-Giannis Antetokounmpo | Foto: AP/Scanpix

-Giannis Antetokounmpo | Foto: AP/Scanpix

Pühapäeva õhtul toimunud fantaasialiiga draftis valis Team Nurme nime kandud meeskond esimese valikuna Kreeka korvpalli A ja O ehk pikemalt kirjutatuna Giannis Antetokounmpo. Talle järgnesid Anthony Davis (Orlando Young Guns) ning Karl-Anthony Towns (Trust the Process). Esikümnesse mahtus veel üks eurooplane, kui 9. asetust omanud meeskond The Trumps hõivas järgnevate eest serblasest keskmängija Nikola Jokici.

Valik Positsioon Mängija Meeskond Fantaasia meeskond
1 PF Antetokounmpo, Giannis MIL Team Nurm
2 PF Davis, Anthony NO Orlando Young Guns
3 C Towns, Karl-Anthony MIN Trust the Process
4 SG Harden, James HOU Desperado Ehitus BC
5 SF Durant, Kevin GS Tallinn Torm
6 PG Westbrook, Russell OKC BC Kohila Paberivabrik
7 SF James, LeBron LAL Legacy
8 PG Curry, Stephen GS BC Reignman
9 C Jokic, Nikola DEN The Trumps
10 PG Mitchell, Donovan UTA Narva Brigaad
11 SF Leonard, Kawhi TOR Emel Jobiid
12 SG Oladipo, Victor IND SANDWICH OF MATT BONNER
13 SF George, Paul OKC SK Socrates
14 PG Lillard, Damian POR Tartu Kavalerid
15 C Embiid, Joel PHI Sita Kotid
16 C Drummond, Andre DET Kalaranna Doris
17 PG Wall, John WAS Nuia Hundid
18 PG Simmons, Ben PHI Korvpall24.ee
19 C Gobert, Rudy UTA Earl Manigault
20 SG Butler, Jimmy MIN We Love Tits

Järgnevatest voorudest tasub ära märkida suvise NBA drafti avavaliku Deandre Aytoni (37.), Sloveenia imelapse Luka Doncici (41.) ning leedukad Jonas Valanciunase (88.) ja Domantas Sabonise (128.).

Nagu fantaasiakorvpalli tutvustavas artiklis sai põgusalt mainitud, andis loos Fredile 20 liigas osaleva tiimi seas 18. valikuõiguse. Kui iga-aastases NBA draftis omab 1. valikuõigus pea kullahinda, määrates nii mõnelgi aastal teatud meeskonna tuleviku järgnevaks kümnendiks, siis fantaasiakorvpallis ei ole konsensust selles osas, mitmes drafti positsioon on kõige kasulikum. Teatavasti saab snake drafti formaadis 1. asetusega tiim järgnevalt valida alles 2. vooru viimasena, mis 20 tiimi puhul tähendaks 40. valikut. Tõde on ilmselt kusagil vahepeal ning strateegiaid, kuidas enda meeskonda koostada, on mitmeid.

Üks lihtsamaid viise on valida igas voorus parim saadaolev mängija ning hooaja edenedes teiste meeskondadega vahetuskaupa tehes lõpuks tugev löögirusikas moodustada. Infoks, et drafti toimumise ajal pakub süsteem välja mängijate pingerea, mis on koostatud kõikide samas keskkonnas juba lõppenud draftide tulemuste põhjal. Strateegia toimib ainult juhul, kui liigas osalevad meekonnad on aktiivsed vahetustehinguid aktsepteerima.

Kogenud mänedžerid võivad aga katsetada puntingu strateegiat, mis lihtsustatult tähendab ühe või kahe kategooria ohverdamist selleks, et tugevdada ülejäänud kategooriaid. Näitena võib tuua keskmängijad, kes on tugevad lauapallides, blokkides ja visketabavuses, kuid ei suuda vabaviskeid tabada. Mänedžer võib teadlikult valida just seda tüüpi mängijaid, arvestades, et vabavisketabavuse kategoorias ta ilmselt alati kaotab. Punting on neist kahest kahtlemata efektiivsem strateegia, kuid tuleb arvestada, et liigas võib olla ka teisi mänedžere, kes puntingut kasutavad ning just samade kategooriate osas. Sisuliselt saab puntida igat kategooriat, kui leida draftist piisavalt vastava profiiliga mängijaid. Kuna drafti käigus tuleb kiirelt otsuseid langetada, ei ole soovitav puntingu kategooriaid enne drafti algust lukku panna, vaid teha seda jooksvalt pärast kahte esimest drafti vooru.

Fredi avavooru valikuks osutus eelmisel hooajal parima uustulnuka tiitli pälvinud mitmekülgne Ben Simmons, kelle ainsateks nõrkadeks külgedeks siiani on vabavisketabavus ning kolmepunktiviske puudumine. Järgnevas neljas voorus lisandusid Korvpall24.ee tiimi Clevelandi algava hooaja alustala Kevin Love, Denveris jõudsasti arenev tagamees Jamal Murray, soomlaste au ja uhkus Lauri Markkanen ning eelmisel hooajal säranud universaal Tyreke Evans. Punased lipud allolevas nimekirjas viitavad mängijate vigastustele ning liiga reeglite kohaselt saab iga meeskond kasutada ühte lisakohta traumast taastuva mängija jaoks. Fred paigutas sellele kohale just Markkaneni, kes küünarliigese vigastuse tõttu kuni kaheks kuuks mänguplatsilt eemale jääb.

Fantaasialiiga hooaeg algab juba kolmapäeval, kui Korvpall24.ee kohtub avaringis korvpallilegendi Earl Manigaulti nimelise meeskonnaga, kelle nimekamateks mängumeesteks on Prantsusmaa koondise keskmängija Rudy Gobert, värvikas Draymond Green ning Montenegro tsenter Nikola Vucevic.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top