GBA noppis Tšehhis kaks kindlat võitu, Raiend tõusis üleplatsimeheks

-Illimar Raiend | Foto: Siim Semiskar

Läinud nädalavahetusel sai Illimar Raiendi ja Ander Loigu koduklubi GBA Jindrichuv Hradeci U19 meeskond omavanuseliste Tšehhi meistrivõistlustel kirja kaks kindlat võitu.

Laupäeval alistati hooaja esimeses kodumängus Praha Sokoli eakaaslased 103:67 (21:18, 26:12, 28:18, 28:19).

Vahetusmängijate pingilt alustanud Raiend viibis platsil ligi 17 minutit, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 3/7, vabavisked 1/1), võttis 6 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole pealt tegi ta 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Loigu laupäevases mängus väljakul ei käinud.

Pühapäeval peetud kohtumises seljatas GBA Jindrichuv Hradec koduväljakul Plzeni Lokomotiva 109:61 (32:21, 19:15, 29:14, 29:11).

Mõlemad eestlased alustasid kohtumist vahetusmeeste pingilt. Raiend teenis mänguaega 21 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 22 punkti (kahesed 6/7, kolmesed 2/4, vabavisked 4/7). Lisaks võttis ta 8 lauapalli, sooritas ühe vaheltlõike, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi 2 isiklikku viga. Loigu pääses platsile 12 minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud, eksides ühel kahepunktiviskel ja kahel kolmesel. Tema arvele jäi üks lauapall, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

GBA Jindrichuv Hradeci U19 meeskond hoiab nüüd turniiritabelis viie võidu ja ühe kaotusega teist kohta. Järgmised kohtumised peab meeskond 9. ja 10. novembril.