fbpx
Close

Gruusia nimekas kapten Giorgi Shermadini kardab Eesti pikkade kaugviskeid

-Giorgi Shermadini Saku Suurhallis aastal 2011 | Foto: Siim Semiskar

-Giorgi Shermadini Saku Suurhallis aastal 2011 | Foto: Siim Semiskar

Reedel kohtub Eesti korvpallikoondis MM-valikmängus Gruusia koondisega, kes tuli Tallinnasse enamuses koduliiga meestega. Kuulsamatest nimedest on kaasas paljudes Euroopa tippklubides pallinud Giorgi Shermadini, ameeriklasest importpallur Thaddus McFadden ja eestlastele väga hästi tuttav Giorgi Tsintsadze.

29-aastane ja 217 cm pikkune Shermadini, kes hoidnud varasematel aastatel korvialust korras sellistes tippklubides nagu Ateena Panathinaikos, Pireuse Olympiakos, Tel-Avivi Maccabi, Cantu ja hetkel mängimas hispaanlaste Malaga Unicajas, kiitis Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus alustuseks Eesti koondist: “Eesti tiim on noorepoolne, aga neil on ka kogenud mehi. Arvan, et Eestil on talendikad mängijad.”

Praegust Gruusia koondist pidas koljat komplekteerituselt sarnaseks: “Ka Gruusia koondises on mõned kogenud mängijad ja ülejäänud pigem noored. Kõik teavad, et meil on puudu mõned Euroliigas mängivad mehed ja ilma tähtmängijateta on raske, aga üritame anda endast parima.”

“Mängu võti saab olema kaitses ning me peame Eesti vastu korraliku kaitse püsti panema. Eesti on rünnakul terav, kuid kui suudame neid kolmepunktijoone taga takistada, siis saame võidu. Peame töötama ka selle nimel, et mitte lasta Eestil joosta kiirrünnakuid,” tõi tsenter välja põhilised taktikalised aspektid reedeseks kohtumiseks.

“Eesti koondise kogenud pikad viskavad palju väljast ning minu ülesanne keskmängijana on kaitses need pick and pop olukorrad hästi ära lahendada,” on neljapäevasel treeningul ka grusiinide kapteniks valitud Shermadinile Janar Taltsi, Kristjan Kanguri ja Kristjan Kitsingu terav kaugviskekäsi treenerite poolt selgeks tehtud.

“Me vajame võiduks muidugi ka õnne ning loodan, et Gruusia meeskonnal saab reedel olema hea päev!” lõpetas mees grusiinide jaoks positiivsel noodil.

Gruusia koondis mänguks Eestiga:

Giorgi Shermadini (Malaga Unicaja)
Thaddus McFadden (Iberostar Tenerife)
Mikhel Berishvili (Thbilisi Dünamo)
Ilia Londaridze (Thbilisi Dünamo)
Revaz Rogava (BC Olimpi)
Merab Bokolisvhili (Thbilisi Dünamo)
Duda Sanadze (Delteco GBC)
Beka Burjanadze (Delteco GBC)
Goga Bitadze (Mega Bemax)
Rati Andronikashvili
Levan Patsatsia (Thbilisi Dünamo)
Georgi Tsintsadze (CS Politechnica Iasi)

Eesti-Gruusia mäng algab reede õhtul Saku Suurhallis kell 19.00.

scroll to top