fbpx
Close

Heiko Rannula Pärnu Sadama mängujuhist: nagu diisel, maru aeglaselt läheb soojaks

Avatar
-Heiko Rannula | Foto: Hendrik Osula/fiba.basketball

Sel nädalal Pärnus toimunud FIBA Europe Cup klubisarja kvalifikatsiooniturniiril jäi kohalik tiim Pärnu Sadam küll poolfinaali pidama, aga klubi debüüt eurosarjas jättis õhku pigem positiivsed tunded. Teisipäeva õhtul saadi kirja oma ajaloo esimene eurosarja võit, kui viimase veerandi kangelasliku tagasituleku tulemusena alistati austerlaste BC Viin 72:67. Kohe järgmisel õhtul oldi vastamisi kraadi võrra tugevama Iisraeli satsi Ness Ziona Ironiga, kelle vastu samuti tuldi suurest kaotusseisust välja, kuid jäädi 82:86 alla.

Pärnus toimunud kvalifikatsiooniturniirilt läks lõpuks alagrupiturniirile hoopis Portugali meeskond FC Porto, kuigi kolmapäevaste poolfinaalide põhjal hinnates tundus Pärnu ja Ness Ziona poolfinaalpaar olevat selgelt kõrgemast klassist. Reedeses finaalis suutis Porto Iisraeli tiimi 79:70 võita ja tagada endale koha FIBA Europe Cupi põhiturniiril.

Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula pole ilmselt kogu oma senise karjääri jooksul pidanud andma nii palju intervjuusid ühtejärgi, kui pärast kolmapäevast kaotust. Kogu Pärnu meeskond pidi kohtumise järel umbes pool tundi riietusruumis juhendajat ootama, kuni Rannula väga palju tähelepanu saanud kohtumise kokku võttis. Oma panuse andis ka Korvpall24 portaal, kes palus Rannulal kaotusmängu kokku võtta ja vaadata nende kahe euromatši põhjal veidi ka tulevikku.

Rannul rääkis üsna avatud kaartidega, et vaatamata teise poolaja ärkamistele ei jäänud ta rahule ameeriklasest mängujuhi Kasey Hilli sooritustega. Samuti pole treeningute ja mängudega tekkinud usaldust korvialuse leegionäri Tarekeyi Edogi vastu, kes pole suutnud vajalikul määral temale esitatud nõudmistest aru saada. Kuna Pärnu jaoks sai nende kahe mänguga üks üsna kiire hooaja faas lõpu, siis lubas Rannula, et tiimi vedajad istuvad maha ja analüüsivad olukorda ning välistatud pole ka vangerdused koosseisus. Aga juhendaja andis lubaduse, et uisapäisa midagi tegema ei hakata.

Loe täispikka intervjuud SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline