fbpx
Close

Hiljuti kõrgliigakarjääri lõpetanud Timo Eichfuss sidus tuleviku BC Elvaga

-Priit Värv ja Timo Eichfuss | Foto: BC Elva

-Priit Värv ja Timo Eichfuss | Foto: BC Elva

Alates 1. septembrist liitus BC Elva meeskonnaga hiljuti profina ketsid varna riputanud ja esiliigatiimiga Tartu Kalev/Estiko liitunud Timo Eichfuss, kellest saab korvpalliklubi spordijuht.

Muhust pärit Eichfuss alustas korvpalliga noore poisina Remy Aare käe all Vinnis. Tema profikarjäär algas hooajal 2005/06. 17-aastase poisina meistriliigadebüüdi teinud Eichfuss on esindanud Rakvere Tarva, Tartu Ülikool/Rocki, Kalev/Cramo, Pärnu ja Valga-Valka meeskondi. Mehel on kapis kolm meistritiitlit – kaks Tartu Ülikool/Rockiga ning üks Kalev/Cramoga.

BC Elva tegevjuht Priit Värv kommenteeris Eichfussi ühinemist BC Elva meeskonnaga: “Juuli lõpus hakkas BC Elva otsima peatreenerit, et uue Elva spordihoone valmimisel laste ja noorte treeningutele järgmine käik sisse panna ning tõsta klubi töö kvaliteet järgmisele tasemele. Asjade käik viis protsessi käigus mõteteni, kus peatreeneri juhend liikus paljuski hoopis klubi igapäevaste tegevuste ja korraldusliku poole suunas kaldu ja treeneritöö osa taandus tagaplaanile.”

“Minu suhteliselt juhuslikust kohtumisest Eichfussiga sai alguse mõte, et selline mees võiks klubi tegemistele uut power’it lisada. Mõeldud, tehtud. Peatselt istusime koos laua taha, arutamaks võimalusi koostööks. Alates 1. septembrist alustas Timo tööd BC Elva spordijuhi ametikohal ning oktoobris alustab ta ka enda treenerikvalifikatsiooni taotlemiseks vajalike õpingutega. Treeneripositsioonide võimalikuks täitmiseks kohtumised veel käivad ning Timo saab selles juba ühe otsustajana kaasa lüüa,” lisas Värv.

Timo Eichfuss rääkis enda otsusest: “BC Elva klubiga otsustasin liituda, kuna korvpall on südamelähedane ja tahtsin jätkata selle ala sees. Kuidagi üllatuslikult tuli pakkumine Priit Värvilt, et kas oleksin huvitatud abistamast BC Elva klubi nii treeningute kui ka klubi arendamisega. Pärast läbirääkimisi ma lihtsalt ei saanud “ei” öelda. Enda ja klubi eesmärkide osas loodan arendada ennast kui treenerit ja jagada oma kogemusi noortele korvpalluritele, et nad jõuaksid tulevikus oma treeningutega võimalikult kõrgele tasemele.”

“Kindlasti loodan, et suudan oma kogemustega aidata tõusta BC Elval uute eesmärkideni ja pakkuda korvpalli kõigile soovijatele. Tahan ja loodan näha, et klubi oleks tulevikus võrreldav teiste suurte korvpallikoolide ja -klubidega ning kogu Eesti korvpallile hea koostööpartner. Kasvatame kogukonda ja järelkasvu Lõuna-Eestis, viime lapsed, noored ja harrastajad mängima erinevaid liigasid ning miks mitte, et Elvas oleks konkureeriv esiliigasats ning oleks tüdrukute ja naiste võistkonnad esindatud,” lisas Eichfuss.

Pikaaegne profikorvpallur teab, et kerge tal uues ametis olema ei saa: “Töö juba käib! See saab olema kindlasti raske ja väljakutsuv, aga nähes kui entusiastlikult BC Elva eestvedajad toimetavad, siis kindlasti anname kõik rohkem kui 100%, et eesmärgid teostuksid ning korvpall areneks. Järgmine käik sisse, gaas põhja ja kurvid sirgeks!”

scroll to top