fbpx
Close

HOMME | Eesti saab teada EM-valikturniiri vastased! Keda tahta, keda mitte?

Avatar
-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Homme, 22. juulil selguvad Saksamaal Müncheni lennujaamas toimuval loosimisel Eesti rahvusmeeskonna alagrupivastased 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiril. Keda võiks Eesti endale vastaseks tahta, keda mitte?

Rahvusvahelise korvpalliliidu (FIBA) Euroopa osakond avalikustas eelseisva loosimise tugevusgrupid juba sel reedel, kus Eesti koondis paigutati seitsmendasse ehk eelviimasesse rühma. Nõrgima tugevusgrupi koosseis selgub seejuures alles augustis mängitavas EM-valiksarja eelringis.

1. grupp: Hispaania, Prantsusmaa, Serbia, Leedu
2. grupp: Sloveenia, Kreeka, Horvaatia, Venemaa
3. grupp: Itaalia, Läti, Türgi, Ukraina
4. grupp: Soome, Saksamaa, Tšehhi, Poola
5. grupp: Gruusia, Montenegro, Belgia, Iisrael
6. grupp: Ungari, Bosnia ja Hertsegoviina, Holland, Põhja-Makedoonia
7. grupp: Eesti, Bulgaaria, Rootsi, Austria
8. grupp: selgumisel

Loosimisel moodustatakse kaheksa neljaliikmelist alagruppi, kus kõik meeskonnad mängivad üksteisega kodus ja võõrsil. Finaalturniirile pääsevad alagrupi kolm paremat. Erandiks on finaalturniiri korraldajariigid Saksamaa, Itaalia, Tšehhi ja Gruusia, kelle edasipääs on garanteeritud valikmängude tulemustest sõltumata.

Eesti alagrupivastased loositakse teisest, kolmandast ja kuuendast tugevusgrupist.

Teise tugevusgruppi kuuluvad valitsev Euroopa meister Sloveenia, Kreeka, Horvaatia ja Venemaa on Eesti jaoks kõik hirmkõvad vastased, kelle alistamiseks oleks vaja samasugust imet nagu veebruarikuises võidumängus Serbia üle. Suurimat ohtu kujutavad endast arvatavasti Kreeka ja Venemaa, pisut nõrgemad võivad olla 2019. aasta MM-valiksarjas kahvatult esinenud Sloveenia ja Horvaatia, kes ei saa hooaja keskel peetavates valikkohtumistes loota oma NBA-s mängivatele staaridele.

Kolmandast loosipotist lisaks alagrupis pinget Itaalia, kes teatavasti ei saa korraldajamaana finaalturniirilt välja jääda. Samuti võib oletada, et pingevabalt mängiv Itaalia annab rohkelt võimalusi noormängijatele ega võitle nii isukalt kui muidu. Kindlasti tahab Eesti vältida ka tugevat Türgit. Viimastel aastatel suure arengu teinud Lätile võib saada saatuslikuks aga nende edu NBA vallutamisel, kuna valikturniiril tuleb lõunanaabritel ilmselt läbi ajada ilma USA korvpalliliigas mängivate palluriteta. Samas Eesti jaoks on Läti igal juhul tugev vastane. Eeldatavalt sobivaim vastane kolmandast tugevusgrupist oleks Ukraina, kelle vastu Eesti sai 2015. aasta EM-il oma ainsa võidu.

Kohustuslikke võite läheb Eesti püüdma Ungari, Bosnia ja Hertsegoviina, Hollandi või Põhja-Makedoonia üle. Kuuenda loosipoti tugevaimaks meeskonnaks võib pidada Ungarit või Bosniat ja Hertsegoviinat, nõrgimaks aga Põhja-Makedooniat, kelle Eesti alistas 2019. MM-valiksarja eelringis nii kodus kui võõrsil.

Kõike seda arvesse võttes on Korvpall24.ee portaali hinnangul Eesti jaoks kõige soodsam loos Sloveenia, Ukraina ja Põhja-Makedoonia ning vältida tahaksime alagruppi kuhu kuuluvad Kreeka, Türgi ja Ungari.

Loosimine toimub kell 13.15 Eesti aja järgi ning seda saab otsepildis jälgida FIBA Youtube’i kanalilt:

scroll to top
Inline
Inline