fbpx
Close

Hooaja lõpetanud Henri Drell: aitan Bambergil valmistuda Bundesliga play-offiks

Avatar
-Henri Drell | SK Fotoart Kilian Schmitt

Eesti noortekoondislane Henri Drell, kes 25. aprillil saab 18-aastaseks, lõpetas tänavuse võistlushooaja Saksamaal. Bambergi noortesüsteemi kuuluv noormees mängis tänavu laenulepingu alusel esiliigatiimis Baunach.

Baunach lõpetas hooaja kõrge emotsiooniga, kui suutis esiliigasse püsima jääda. Oma osa oli selles ka noorel eestlasel. 17-aastane ja 204 cm pikkune Henri Drell osales hooaja jooksul 24 kohtumises ning sai keskmiselt enda nimele 6,1 punkti, 1,6 lauapalli ja 0,8 korvisöötu. Visketabavus oli meie mehel kahestel 50,7%, kolmestel 34% ja vabavisetel 64,9%.

Veebruari keskel mängis Drell Euroliiga noorteturniiril ning oli oma tiimi selge liider ja valiti turniiri sümboolsesse viisikusse. Tema keskmine skoorisumma oli 27 punkti ja kasulikkuse tegur 26,2.

Henri oli nõus Korvpall24.ee portaali jaoks antud intervjuus hooaja kokku tõmbama.

Alustame meeste korvpalliga ehk Saksamaa esiliigaga. Kuidas jäid rahule oma esitustega sel hooajal Baunachi särgis?

Henri Drell: Üldiselt ei jäänud väga rahule, kuna tahtsin ikkagi rohkem korralikke esitusi teha, aga sel aastal polnud see minu rolliks. Tiimi poolelt olen väga rahul, kuna tulime välja kõige kaugematest sügavustest ja jäime liigasse püsima. Olen uhke oma tiimi üle!

Kas Sinu tänavuse hooaja tipphetkeks oli Euroliiga noorteturniir Bambergi meeskonnaga? Kuidas Sa sellele turniirile nüüd mõned kuud hiljem tagasi vaatad?

Henri Drell: No see turniir oli üks tipphetk küll, kuid suurim soov on ikkagi olnud see, et mängida esiliigas palju minuteid ja teha trenni koos põhivõistkonnaga ehk meestega, keda tavaliselt näeb ainult televiisorist. Kui tagasi vaadata sellele Euroliiga turniirile, siis see oli vägev kogemus ja mul polnud kunagi sellist kogemust.

Kuidas Saksamaa U19 liigas oma panusega rahule jäid?

Esimese hooaja poolega ei jäänud kohe üldse rahule, kuid teisel poolel hakkas juba mäng jooksma ja sai ka mõned vägevad elamused.

Mis plaanid Sul nüüd edasi on? Millal Eestisse tuled ja millised on suvised korvpalliplaanid?

Plaanin hetkel treenida koos Bambergi esimese satsiga ja aidata neil valmistada Bundesliga play-offideks. Eestisse tuleku aega ja plaane Eestis ei oska veel öelda.

Kas järgmise aasta kohta on klubis olnud juttu? Kaua Sul Bambergiga veel lepingut on ning kas järgmisel aastal jätkad laenul Baunachis või on mingid teised plaanid üldse?

Juttu on nii palju olnud, et hetkeseisuga arvan, et jään, kuna lepingut veel jagub mõneks aastaks. Kuid veel on vara millegi kohta kindlat vastust öelda. Järgmisel aastal on kindlad sihid juba Bundesligal või esiliigal põhimehena.

Kuidas koolis asjad edenevad? Sa õpid läbi Audentese e-gümnaasiumi?

Õpingutega on superhästi!

Sinu koondisekaaslane Kristian Kullamäe tegi hiljuti oma debüüdi Eesti meestekoondises, mis emotsioonidega seda jälgisid? Kas te Kristianiga Saksamaal kuidagi suhtlete ka omavahel?

Ma elasin talle väga kaasa ja arvan, et ta oleks võinud paar viset rohkem võtta, kuid muidu ei olnud paha. Minu iidol… Suhtleme peaaegu igapäevaselt ja arutame, mida uut jälle Saksamaal on juhtunud.

scroll to top
Inline
Inline