fbpx
Close

Ibaka ja Nocioni jälgedesse liikuv Janari Jõesaar on uue hooaja suhtes elevil

Avatar
-Janari Jõesaar | Foto: BAXI Manresa Facebook

Neljapäeval sai ametliku kinnituse see, et Eesti koondise ääremängija Janari Jõesaar saab pärast vaheaastat kodumaal BC Kalev/Cramos taas võimaluse ennast proovile panna Hispaania kõrgliigas. 2019. aastal Tenerife klubis proovimas käinud mängumees liitub uuel hooajal 2-aastase lepingu alusel Manresa tiimiga.

Jõesaar salvestas Manresa fännide jaoks ka videotervituse, kus ta sõnas: “Tere kõigile, mina olen Janari Jõesaar Eestist. Mul on hea meel teada anda, et mängin järgmisel hooajal Baxi Manresa eest. Olen väga elevil selle võimaluse eest ja ei suuda oodata, millal kohtun uute meeskonnakaaslaste, treenerite ja fännidega. Loodame, et tuleb hea hooaeg! Seni püsige terved ja mingu teil hästi.”

Manresa on 76 250 elanikuga linn Kataloonia geograafilises keskpunktis. Peamised tööstusettevõtted tegutsevad tekstiili-, metallurgia- ja klaasisektoris. Basquet Manresa ehk momendil sponsornime Baxi Manresa kandev klubi on asutatud 1931. aastal ning täidab linna põhilise spordiatraktsiooni rolli.

Meeskond mängib kodumänge Pavello Nou Congost nimelises spordihallis, kuhu mahub 5000 pealtvaatajat. Saali lae alla on tõmmatud kahe klubi legendi numbrid: Joan Creus (#7) ja Pep Pujolras (#10).

Alates hooajast 1970/71 on Manresa mänginud regulaarselt Hispaania kõrgliigas, kuigi vahepeal on tippseltskonnast ka välja kukutud. Viimati käidi korraks esiliigas jõudu kogumas hooajal 2017/18. Hooajal 1997/98 tuldi klubi ajaloos ainsat korda Hispaania meistriks.

Läbi aegade on Manresa särki kandnud mitmed väga nimekad pallurid, eesotsas 9-kordse NBA tähtede mängu osaleja George Gerviniga, kes 38-aastaselt veetis klubis ühe aasta ja kogus keskmiselt 23,1 punkti. NBA mängijatest on Manresast hoogu saanud ka Kongo ja Hispaania passiga suur äär Serge Ibaka ja argentiinlane Andres Nocioni.

Hispaania korvpallitähtedest on Manresas pallinud veel ka Sergio Llull, Sergi Vidal, Roger Grimau ja Rafa Martinez ning Eesti korvpallisõbrad mäletavad kindlasti ka Tartus mänginud ameeriklasest tsentrit Brian Cusworthi, kes hooajal 2009/10 läkski Manresasse otse meie ülikoolilinnast.

Mäletatavasti pallis 2018/19 hooaja alguses kuus kohtumist klubis ka Siim-Sander Vene, kes siirdus sealt edasi esmalt Fuenlabradasse ja seejärel Euroliiga tiimi Gran Canariasse.

scroll to top
Inline
Inline