Igas elemendis parem olnud Castors Braine teenis järjekordse võidu

-Merike Anderson | Foto: Siim Semiskar

Belgia naiste korvpalli kõrgliigas oli laupäeval Merike Andersoni koduklubi Castors Braine 82:70 parem Kangoeroes Basket Willebroekist.

Külalised olid avaveerandil 28:19 paremad, kuid kolmanda veerandaja lõppedes juhtisid võõrustajad 67:57. Kui mängida jäi ligi seitse minutit, oli Castorsi eduseis vaid kahepunktiline, aga hoolimata sellest vastaseid ette ei lastud ning kokkuvõttes teeniti küllaltki kindel võit. Võistkondlikus arvestuses näitas Castors paremat visketabavust (42% – 35%), võideti lauavõitlus (45-41), anti rohkem resultatiivseid sööte (20-17), sooritati 10 vaheltlõiget vastaste 6 vastu ning tehti ka vähem pallikaotuseid (13-14).

Merike Anderson viibis väljakul pea 23 minutit ning viskas selle jooksul 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/2). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi ühe vaheltlõike. Kahel korral kaotas eestlanna palli ning sooritas ka 3 isiklikku viga. Võitjate parimaks kerkis 30 punkti ja 10 lauapalliga Anete Steinberga. Vastastele tõi 19 punkti ja 15 lauapalli Brittany Starling.

Liigatabeli ülemises grupis on Castors Braine juhtimas täisedu, kolme võiduga. Kangoeroes (1-2) on teises neljaliikmelises grupis kolmandal kohal.