fbpx
Close

INTERVJUU | Maaja Bratka: kes tõsiselt tahab korvpalli mängida, peaks ihkama vähemalt Euroliiga tasemele jõuda

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Maaja Bratka on Eesti rahvusnaiskonna üks suuremaid jõude, kes on viimased kaks hooaega veetnud tugevas Prantsusmaa esiliigas Champagne Basketi naiskonnas. Tartust KK Taba 89 naiskonnast tuule tiibadesse saanud ja oma noortekoondiste debüüdi hooajal 2006/07 teinud Bratka on sel hooajal näitamas väga head mängu, kui Prantsusmaa esiliigas on tema keskmised numbrid 13,5 punkti, 6,6 lauapalli, 1,5 söötu ja 1,2 vaheltlõiget.

Ühe karjääri silmapaistvama esituse tegi 30-aastane Bratka võidumängus La Tronche’ vastu, kui 38 minutiga kogus ta 30 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 5/6, vabavisked 3/3). 2023. aasta naiste EM-finaalturniiri kvalifikatsiooniturniiril tegi 2011. aastal rahvuskoondise debüüdi teinud Bratka väga silmapaistva mängu just valiksarja kõige viimases kohtumises Kreeka rahvusnaiskonna vastu, kui aitas koondist 31 mänguminuti jooksul 18 punktiga. Teatavasti kaotas Eesti selle kohtumise Tallinnas napilt 65:67.

Korvpall24 portaal sai Bratkaga vestelda just pärast seda eelkirjeldatud kohtumist Kreeka vastu. Juttu tuli noorenevast rahvusnaiskonnast, koondise siseelust, sellest, miks on Prantsusmaa esiliiga tugev liiga, miks ikkagi teine rahvuskoondislane Mailis Pokk nii lühikeseks ajaks Champagne Basketi juurde jäi ning millised tingimused seal klubis on.

scroll to top