fbpx
Close

Isa jälgedes USA-sse läinud Markus Ilver hakkab mängima tippülikooli eest

-Kasper Suurorg ja Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

-Kasper Suurorg ja Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli tulevikulootus Markus Ilver liitub sügisel USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Wisconsini ülikooli meeskonnaga.

“Sellest ajast peale, kui teadsin, et tulen USA-sse, on minu eesmärk olnud mängida kõrgel tasemel korvpalli. Wisconsini mängustiil, liiga, see kõik sobib minule ideaalselt. Nad näevad mind ääremängijana ja neile meeldib minu viskeoskus. Nad tahavad tarku mängijaid ja selleks mind peetakse. Tundub, et neil on koos suurepärane grupp ja ma tahan saada selle liikmeks,” vahendab spordiportaal 247sports.com Ilveri sõnu.

Wisconsini osariigi pealinnas Madisonis asuva ülikooli meeskond kuulub NCAA tugevaimate sekka. Üliõpilasliiga finaalturniirilt ehk nn märtsihulluselt on viimase 22 aasta jooksul välja jäädud vaid korra. 2015. aastal tuldi kuulsa Duke’i järel teisele kohale. Meeskonna ainus meistritiitel pärineb aastast 1941.

2019. aastal USA-sse siirdunud Ilver mängib käesoleval hooajal Ohio osariigis asuva Western Reserve Academy nimelise ettevalmistuskooli ridades. Meeskonna peatreener Pete Hutchins tunneb oma hoolealuse üle ainult heameelt.

“Olen õnnelik, et Markus leidis endale ülikooli, mis minu arvates sobib temale ideaalselt. Olen temasse uskunud sellest ajast peale, kui nägin teda esimest korda 2019. aasta sügisel. Ta on täpselt selline talent ja inimene, nagu me siin Western Reserve’is soovime. Olen kindel, et ka Wisconsini fännid hakkavad teda armastama,” rääkis Hutchins.

18-aastane mängumees mõistab, et arenguruumi on tal veel piisavalt. “Minu eesmärk on parandada oma pallikäsitlust ja saada füüsiliselt tugevamaks. Tahan näidata, et suudan mängida nii väikese kui ka suure ääre positsioonil,” ütles Eesti noortekoondislane, kelle isa Priit mängis samuti USA-s ülikoolikorvpalli, esindades aastatel 1998-2000 St. Francise kolledži meeskonda.

Ilverile pakkusid stipendiumit ka sellised ülikoolid nagu Xavier, Utah, Nebraska ja VCU, kuid lõplik valik langes ikkagi Wisconsini kasuks.

“Nad rääkisid minuga rohkem kui teised ülikoolid. Nad uurisid minult ja treener Pete Hutchinsilt kogu aeg, kuidas mul läheb, kuidas treeningud lähevad ja millised on minu plaanid järgmiseks aastaks. Wisconsini peatreener Greg Gard oli väga põnevil, ta ootas minult seda sammu juba ammu,” sõnas Ilver.

Sel hooajal on Wisconsin võitnud 13-st mängust 10, sealhulgas oma konverentsis (Big Ten) kuuest neli.

scroll to top