Itaalia U16 finaalturniiri eestlaste vastasseisus jäid peale Mait Peterson ja Bologna

-Mait Peterson | Foto: Bologna Virtus

Itaalia U16 finaalturniiri alagrupifaasis alistasid Mait Peterson ja Bologna Virtus 76:73 Joonas Riismaa kodumeeskonna Siena Mens Sana Basketball Academy.

Avaveerand lõppes Siena napi 19:18 paremusega, kuid poolajaks oli Bologna viie silmaga ette pääsenud. Kolmanda veerandaja lõppedes asus Siena 56:52 juhtima, aga lõppsõna jäi Bolognale. Viimasel neljandikul olid nemad 24:17 paremad ja teenisid sellega kolmepunktilise võidu.

Algviisikus alustanud Mait Peterson viibis Bologna eest väljakul 15,5 minutit, kuid visketabavusega hädas olnud ääremängija tõi 2 punkti (kahesed 1/10). Lisaks võttis ta 4 lauapalli, kaotas korra palli ja sooritas 4 isiklikku viga. Joonas Riismaa mängis Siena poolelt ligi kümme minutit ja viskas selle ajaga samuti 2 punkti (vabavisked 0/1, kahesed 1/3, kolmesed 0/2), kogus ühe lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse.

Võitjate resultatiivseimana tõi Nicolo Nobili 13 punkt. Võrdselt 12 silma said kirja Manuele Solaroli ja Tommaso Tintori, kellest viimane noppis ka 13 lauapalli. Siena parim oli üleplatsimehena 32 punkti visanud Manuel Saladini.