fbpx
Close

Korvpalliliit alustab kogu liigasüsteemi puudutavat reformi, G4S Noorteliiga meistriliigas ei jätka

-Korvpall | Foto: Siim Semiskar

-Korvpall | Foto: Siim Semiskar

Kui mai kuus kirjutasime sellest, et Eesti Korvpalliliit planeerib madalamates liigades reformi ning plaanis on luua uuesti ka III liiga, siis nüüd on alaliidu juhatuse poolt plaanidele antud roheline tuli ning saame Korvpalliliidu liigade ja võistluste juhi Henri Ausmaa abil visiooni ka meie lugejateni tuua.

“Juhatus andis meie plaanile kinnituse ja algaval hooajal mängitakse I ja II liigas samasuguse formaadi järgi kui seni, aga teadmisega, et esiliiga võitja, kui täidab ära ette määratud kriteeriumid, tõuseb võidu korral meistriliigasse,” sõnas mees Korvpall24.ee portaalile.

Lisaks otsustati juhatuses ära ka see, et G4S Noorteliiga uuel hooajal kõrgemal tasemel kaasa ei tee, olgu selleks siis Eesti meistriliiga või Eesti-Läti ühisliiga. Kuna Eestis jätkatakse tõenäoliselt seitsme klubiga, kuid plaanis on kõrgseltskonnas pakkuda väljundit kaheksale klubile, siis vähemalt järgmisel hooajal KML-is viimaseks jäänud tiim oma koha pärast kartma ei pea ning esiliiga võitja tõuseb vajalike nõudmiste täitmisel meistriliigasse juurde. Valga-Valka on ka Eesti-Läti ühisliiga arvestuses kui Eesti võistkond.

Kui esiliiga võitja peaks kõrgliigakohast loobuma, siis pakutakse seda edasi hõbemedalistile ning seejärel kolmanda koha klubile. Kui sellest kolmikust kõik keelduvad või vajalikke tingimusi täita ei suuda, siis säilitab kõrgliigast välja kukkuma pidanud klubi oma koha.

“Järgmisel hooajal seega keegi välja ei kuku, kuid juba ülejärgmisel hooajal peaks esimene selline vahetus tekkima,” selgitas Ausmaa plaani.

Nõudmised iga liiga kohta eraldi töötatakse Ausmaa sõnul välja järgmise aasta veebruari alguseks: “Viime ka korvpallis sisse klubide litsenseerimise süsteemi, mis on mõnel teisel alaliidul olemas. Klubid peavad ära tõestama, et neil on võimekus vastavas liigas mängida. Selle jaoks luuakse eraldi komisjon, kes need kriteeriumid välja töötab.”

Ausmaa loetles meistriliiga klubidest rääkides peamiste nõutavate punktidena praegugi olulisi asju ehk, et võistlussaal oleks sobiv, noortetöö toimiks, majandusolukord oleks stabiilne ning eksisteeriks võimekus klubi ja läbi selle ka korvpalli turundada.

I liigast langeb kaks meeskonda edaspidi aste madalamale ning teisest liigast kerkib kaks klubi nende asemele. Sealgi on Ausmaa sõnul esmaseks eelduseks vajalike nõudmiste täitmine ning loobumiste korral pakutakse tõusuvõimalust ka kolmanda koha võistkonnale.

Algaval hooajal on II liiga klubide jaoks oluline info ka see, et 12 paremat saavad ülejärgmiseks hooajaks endale koha II liigas ning ülejäänud tiimid jäävad loodavasse III liigasse.

“Nende muudatuste peamine eesmärk on korvpalli areng ja mängude korraldamise taseme tõus,” sõnas Ausmaa ja rahustas klubisid, et nõudmisi ei kehtestata üleöö ning vajadusel antakse ka mõistlik üleminekuaeg.

scroll to top