fbpx
Close

Eesti teist liigat ootab ees reform ja kaardile naaseb kolmas liiga?

-Mihkel Kurg ja Henri Ausmaa | Foto: Siim Semiskar

-Mihkel Kurg ja Henri Ausmaa | Foto: Siim Semiskar

Viimastel hooaegadel on tunda olnud, et Eesti liigapüramiidi madalamad astmed ehk Saku I liiga ja Saku II liiga on saanud rohkem tähelepanu nii alaliidult, klubidelt kui ka pealtvaatajatelt. Seoses sellega on üles kerkinud mõte teist liigat reformida ning tuua tagasi kümmekond aastat tagasi erinevatel põhjustel kokku tõmmatud kolmas liiga.

Korvpall24.ee portaal palus Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juhil Henri Ausmaal rääkida mõtetest, mida seoses madalamate liigade reformimisega hakatakse arutama.

“Tase teises liigas on kindlasti võrreldes mõne aasta taguse ajaga tõusnud ja on üsna ühtlane. Tänavune finaalturniir tõestas, et selles liigas on väga ägedaid mänge,” kinnitas Ausmaa Korvpall24.ee portaalile.

“Teise liiga tasemel on tekkinud palju klubisid, kellel on eesmärk sealt ülespoole tõusta. Kuna klubid siin toimetavad, siis teise liiga ja ka esiliiga süsteemi on sattunud järjest rohkem noori mängijaid. Ausmaa sõnul pole madalamad liigad enam tüüpilised õlleliigad, kuna mängud on päris hea tempoga ja näidatakse agressiivset kaitset,” lisas ta.

Tänavu mängis Saku II liigas 20 võistkonda, kes esialgu jagati regionaalsel printsiibil viide alagruppi ning seejärel jätkasid mänge vahegruppides.

“Kuna otsustasime ka alumiste vahegruppide parimad 11. ja 12. kohal play-offi saata, siis säilis sportlik huvi kõikides vahegruppides kuni lõpuni,” kiitis Ausmaa hooaja eel tehtud otsust.

Kuna teise liiga tase on tõusnud, siis on tulnud erinevaid ettepanekuid, millest üks tõsisemaid on plaan viia teise liiga süsteem sarnasemaks esiliigale ning lükata käima uuesti ka kolmas liiga. Sellega kaoks ära regionaalsuse printsiip ning 12 tiimi mängiks kodus-võõrsil süsteemis põhiturniiri.

Ausmaa sõnul on laual veel mitmeid mõtteid, näiteks see, et esiliigas tähtsustada põhiturniiri ning lubada play-offi senise kaheksa tiimi asemel kuus. Arutatakse ka võimalust, et esiliiga ja teise liiga vahel võiks toimuda tihedam liikumine ning automaatselt võiks madalamale langeda esiliiga kaks viimast ning tõusta teise liiga kaks esimest.

“Me ei räägi siin veel järgmisest hooajast, aga pikemas perspektiivis on tõenäoline, et kolmas liiga tuleb tagasi. Me pole veel päris head formaati sellele mõelnud, kuna tuleb leida kesktee teise liiga lõpumeeskondade ja rahvaliiga tugevamate tiimide vahel ja sobitada need ühisesse mudelisse,” rääkis Ausmaa.

Tema sõnul alustatakse aruteludega juba praegu, kuid muudatused saavad toimuda kõige varem ülejärgmisest hooajast, kuna võistkondadel peab olema üks hooaeg ette selge, millise formaadi järgi mängitakse.

scroll to top