fbpx
Close

Itaalias arenev kahemeetrine äär Karl Markus Poom: mäng on seal kiirem ja füüsilisem

Avatar
-Karl Markus Poom | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalal toimunud Balti mere karikaturniiril korvpallis nägi Eesti U16 koondise särgis ilusaid liigutusi tegemas 15-aastast ja kahemeetrist Karl Markus Poomi, kes igapäevaselt treenib ja mängib Itaalias Piemonte Campuse noortetiimis.

Piemonte on Loode-Itaalias Alpide jalamil asuv maakond, mille pealinnaks on Torino. Eestis varasemalt Erkmaa Korvpallikoolis Rauno Kiuru ja Aigar Kuke käe all harjutanud Poom on sealses noorteakadeemias treenimas teist aastat.

“Välismaalt koondisesse on päris mõnus tunne tulla, saan olla kodus ja vahelduseks eesti keelses keskkonnas,” sõnas Poom Korvpall24.ee portaalile pärast U16 pühapäevast võidukat mängu Läti eakaaslaste vastu.

Kõigis kolmes kohtumises kaasa teinud Poom sai koondise peatreenerilt Kris Killingult keskmiselt mänguaega 25,9 minutit ning tõusis 10,3 punktiga tiimi paremuselt kolmandaks skooritegijaks, 4,7 lauapalliga paremuselt teiseks lauavõitlejaks ja lisas ka keskmiselt 2 söötu, ühe vaheltlõike ja ühe bloki. Seejuures sopsas Poom tiimi parimana keskmiselt kaks kolmepunktiviset mängus ja tegi seda korraliku tabavusega – 6/13.

Kindlust kaugvisetel on Poom ka Itaalias arendanud: “Ise olen rahul ja kõik treenerid on minuga seni rahul olnud. Kõige rohkem olen edasi arenenud viskamises. Kuigi see oli ka varem üks minu tugevam külg. Füüsiline pool ja kaitse on kindlasti sammu edasi teinud.”

“Mängime noortes eccellenzas ehk kõige kõvemal tasemel ning hetkel on käimas maakondlikud kohtumised. Eestiga võrreldes pakub suurem riik rohkem võrdseid võistkondi. Päris 60-punktiseid võite seal väga ei kohta,” rääkis Poom tegevustest Itaalias. “Võrreldes varasemalt Eestis kogetuga, on tase Itaalias kõrgem ning mäng kiirem ja füüsilisem. Trenni teeme samuti rohkem, 2-4 tundi päevas,” lisas pallur, kes treenib nii omavanustega kui ka endast vanemate noormeestega.

Hetkel paljajalu napilt alla kahe meetri jääv, kuid ketsidega 202 cm pikkuseks mõõdetud Poom loodab veidi sentimeetreid veel juurde saada, kuid suurt kasvuspurti ta enam ei oota. Ta ise näeb ennast tulevikus mängimas peamiselt väikese ääre positsioonil ehk “number kolme” peal ja natuke kõrvale ka “kahte” ja “nelja”. “Vise peab hea olema ja läbi peab suutma murda ning see kõik on tulemas,” lubab noormees unistuste nimel igapäevaselt tööd teha.

“Plaan on jääda ka tulevikus Itaaliasse mängima. Murda ehk isegi Serie A-sse,” lootis Poom, kes kahe aasta pärast peaks jõudma olukorda, kus saab taotleda Itaalia korvpallipassi.

scroll to top
Inline
Inline