Jaakson ja Konontšuk aitasid GBA ühe jalaga Tšehhi kõrgliigasse

-Artur Konontšuk ja Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy Facebook

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduvõistkond Get Better Academy ehk GBA Europe alistas Tšehhi kõrgliiga esimeses üleminekumängus lisaaja järel esiliiga teise klubi Jindrichuv Hradec Basket Fio banka 106:98.

GBA võitis avaveerandi 22:19, kuid jäi poolajaks taha 44:46. Kolmanda veerandaja keskel tehti 12:1 spurt ning neljandiku lõpuks juhiti 72:64. Neljanda veerandi teine pool kuulus aga täielikult vastastele ja 11 sekundit enne normaalaja lõppu jäi GBA kahepunktilisse kaotusseisu – 89:91. Kolm sekundit hiljem tabas eestlaste meeskonnakaaslane David Pekarek lähiviske ja viis kohtumise lisaajale. Lisaaeg kuulus GBA-le 15:7.

Konontšuki arvele kogunes ligi 21 minutiga 5 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 3/6), 6 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 2 viskeblokeeringut, 2 vaheltlõiget, 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Jaakson pääses väljakule 15 minutiks ning kogus selle ajaga eksimatult tabades 5 punkti (kahesed 2/2, vabavisked 1/1), ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

GBA parim oli kaksikduubli teinud David Pekarek, kelle arvele kogunes 26 punkti ja 16 lauapalli. Jindrichuv Hradeci resultatiivseim oli 25 punkti visanud Terrell Lipkins.

Teises üleminekumängus läheb GBA Europe pühapäeval vastamisi kõrgliigas viimaseks jäänud Kralovšti sokoli Kingspaniga. Jindrichuv Hradec Basket Fio banka ja Kralovšti sokoli Kingspan kohtuvad omavahel laupäeval. Kõik üleminekumängud peetakse GBA koduväljakul.