Jaakson ja Konontšuk pidid Tšehhi esiliigas vastu võtma kaotuse

-Mark-Andreas Jaakson ja Eesti U18 koondis | Foto: Siim Semiskar

Reedel olid Tšehhi esiliigas võistlustules Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk, kui nende koduklubi Get Better Academy Europe võõrustas Praha USK duubelmeeskonda. Viimasel veerandil lagunenud GBA-l tuli vastu võtta 63:77 (20:21, 15:16, 18:17, 10:23) kaotus.

18-aastane Jaakson teenis mänguaega ligi 32 minutit. Algviisikus alustanud eestlane viskas selle ajaga 12 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 1/3, vabavisked 3/3), noppis 2 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Pingilt mängu sekkunud Konontšuki arvele jäi 9 minutiga 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/3), 3 lauapalli ja üks vaheltlõige. GBA parimana viskas Seikou Sisoho Jawara 19 punkti. Külalismeeskonna vedasid võidule Jakub Tuma ja David Böhm, vastavalt 20 ja 18 punktiga.

Nelja võidu kõrvale 7. kaotuse saanud GBA püsib Tšehhi esiliigas 6. kohal. Järgmise kohtumise peab GBA 7. detsembril, kui sõidetakse külla Košire Basketile.