Korraliku mängu teinud Kotsar aitas South Carolinal võidurajale naasta

-Maik-Kalev Kotsar | AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja tema kodumeeskond South Carolina Gamecocks teenisid läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA võidu, kui koduväljakul alistati Coastal Carolina Chanticleers 85:79.

Mängu alguses 11:19 kaotusseisu jäänud South Carolina sai hoo üles ja Kotsari avapoolaja lõpusekundil tabanud kolmepunktivise tõi tabloole numbrid 50:41. Teise poolaja alguses tegid külalised vahe tasa ning pääsesid korraks ka juhtima, kuid seejärel haaras initsiatiivi taas South Carolina, kes hoidis viimased 11 minutit vähemalt 5-punktilist eduseisu. Eestlase koduülikoolile oli see hooaja neljandaks võiduks kolme kaotuse kõrval.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 29 minutit ja viskas selle ajaga 7 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/1, vabavisked 2/2), võttis 8 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, sooritas 4 vaheltlõiget, pani 3 blokki ning tegi 2 isiklikku viga.

South Carolina resultatiivseimad olid A. J. Lawson 25 ja Hassani Gravett 23 punktiga. Külaliste poolel sai Zac Cuthbertson kirja 24 silma.

Järgmises mängus minnakse Eesti aja järgi öösel vastu neljapäeva võõrsil vastamisi Wyomingi Ülikooli meeskonnaga.