Jaakson ja Konontšuk teenisid nädalavahetusel Tšehhis kaks suurvõitu

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondislaste Mark Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduklubi GBA Europe jätkas Tšehhi U19 liigas edukalt, teenides suurvõidud mõlemas nädalavahetusel peetud kohtumises.

Laupäevases kohtumises alistas Konontšuki ja Jaaksoni avaminutite korvidest juhtima läinud GBA Europe kodusaalis Libereci Kondorite võistkonna 92:67 (22:8, 23:18, 29:24, 18:17). Algviisikus alustanud Jaakson viibis väljakul 24 minutit ning viskas selle ajaga 15 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 3/5, vabavisked 2/2). Lisaks kirjutati 18-aastase tagamängija arvele üks lauapall, 4 korvisöötu, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 2 viga. Samuti algviisikus alustanud Konontšuk sai 9,5 minutiga kirja 8 punkti (kahesed 4/6), ühe lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

Pühapäeval peetud kodumängus alistas eestlaste koduklubi teisel poolajal lagunenud Litoměřice Slavoji võistkonna koguni 93:51 (24:10, 17:20, 26:16, 26:5). Taaskord algviisikus alustanud Konontšuk sai mänguaega 20,5 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 3/9), võttis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vea. Sedapuhku pingilt mängu sekkunud Jaakson teenis ligi 18 minutiga 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/4), 2 lauapalli, 2 korvisöötu ja ühe vea.

GBA korvpalliakadeemia U19 meeskonnal on nüüd liigatabelis 5 võitu ja 1 kaotus, millega hoitakse teist kohta. Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlused jätkuvad mängudega 10. ja 11. novembril.